Karadeniz Pet

Salınan kuş kafese nasıl geri döner

Ali Kocaman

Yeni Üye
1 adet muhabbet kuşum var.kuşu saldığım zaman kafese dönmek bilmiyor akşam olduğu zaman mecbur yakalamam gerekiyor neredeyse savaş veriyorum kafesi yaklaştırsam dahi nafile.birde kuşumun kafesine tesbih veya benzeri bir şey astığım zaman ödü kopuyor tellere yapışıyor hayvan.ballı yem dahi asamadım.gaga taşı aldım hayvan korktu olduğu yerden kesinlikle çıkmadı bende mecbur kalarak çıkarttım ne yapmam gerekiyor sizce

kusuni baya bi korkutmussn kafeye koyacagin zaman hafesin altini sok kusun duvardaysa ustune kapa kafese girdimi altini takarsin gaga tasini mutlka tak biraz korksun gerekirse snradn alisr

Son düzenleme:
kusuni baya bi korkutmussn kafeye koyacagin zaman hafesin altini sok kusun duvardaysa ustune kapa kafese girdimi altini takarsin gaga tasini mutlka tak biraz korksun gerekirse snradn alisr

Bu nasıl bir taktik o kuş telef olur. Arkadaşım acikinca öyle ya da böyle girer sen 1 hafta çıkarma sonrasında sal

1 adet muhabbet kuşum var.kuşu saldığım zaman kafese dönmek bilmiyor akşam olduğu zaman mecbur yakalamam gerekiyor neredeyse savaş veriyorum kafesi yaklaştırsam dahi nafile.birde kuşumun kafesine tesbih veya benzeri bir şey astığım zaman ödü kopuyor tellere yapışıyor hayvan.ballı yem dahi asamadım.gaga taşı aldım hayvan korktu olduğu yerden kesinlikle çıkmadı bende mecbur kalarak çıkarttım ne yapmam gerekiyor sizce

savaş verdiğin için bu problemler oluyordur
kendisi susayınca veya acıkınca girer

Bu nasıl bir taktik o kuş telef olur. Arkadaşım acikinca öyle ya da böyle girer sen 1 hafta çıkarma sonrasında sal
telefmi olur abi galiba ne demek istedigimi anlamadin kus duvarda iken kafesin altini cikaracaksin ustunu kusun ustune orteceksin kus zaten kafesin icine atliur sonra altini takacaksin bunda ne varki

Her kuş öyle olmaz ani bi hareketle boynu bile kirilabilir demek istediğim bu. Siz kuşu kovalamayin kafeste 1 hafta kalsın sonra çıkınca acikinca alisacaktir

Ahmet arkadasin dedigi gibi ben kafesin ustunu cikartiyorum fistigin ustune dogru getiriyorum kendisi icine atliyor zaten. Hani kafesin altligini temizlemek istediginizde altini cikartirsiniz ya oyle hic sorun olmuyor kus da korkmuyor.. benim fistikim da kafese girmez aciksa da susasa da

Kuş yeniyse 1-1.5 hafta kafeste kalması lazım ki öğrensin benimsesin kafesini. Sonra sal sen dokunma kuşa, o acıktığı zaman kafesine gider yemeğini yer suyunu içer. Sende o sırada kapatırsın.

Daha hızlı öğrenmesi için kuşu sabah çıkar akşama kadar dışarda dursun zaten akşam kesin acıkacağı ve karanlık olacağı için içeri girer.

Geri