Sallanan Muhabbet Kuşum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve loli poya tarafından 9 Eylül 2014 başlatılmıştır.

 1. loli poya
  Çevrimdışı

  loli poya Süper Üye

  Katılım:
  25 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  165
  Beğenileri:
  0
  Muhabbet kuşum 8 aydır bizimle.Onu avucuma alıştırmaya çalışırken korkuttum sanırım.Oysaki üç-dört kez avucuma almıştım,hiç canını yakmadan.O gün bugündür kuşum elimi görür görmez titremeye başlıyor.Bunun yanında normal zamanda tüneğinde yavaş yavaş sallanıyor.Hastalık belirtisi mi ? Ayrıca mutlu gözüküyor,ötüyor,konuşuyor falan.Ne yapmalıyım,lütfen cevap yazın ?!:confused:

  -- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:35 -->-> Daha önceki mesaj 11:30 --

  Ya arkadaşlar,zor durumdayım.Cevap yazın.
   
 2. Oğuzhan Mavi
  Çevrimdışı

  Kuş oyun oynuyordur kendi kendine ama , hastalıkta olabilir . Fotoğraf koymadan sadece sallanmadan hasta olup olmadığı belli olmaz . Başka belirtiler varsa onları da yazın , ve fotoğrafta eklerseniz daha iyi ve kesin sonuç elde edersiniz.
  Ele alıştırma konusunda ise , yavru kuşlarda yapılan eğitim yanlışından sonra tekrardan eğitime başlamak ve kuşun eğitime cevap vermesi mümkün ama yaşını almış kuşlarda eğitim sırasında yapılan yanlış bir hareketin telafisi mümkün değildir. Kuşa eş alırsanız hem onu mutlu edersiniz hem de siz onları izleyerek mutlu olursunuz , ileri de yavru almanız halinde de eğitime tekrardan başlayabilirsiniz ama size tavsiyem avuç içine alıştırmayın ilk olarak , çünkü avuç içine alıştırmak çok zorlu ve uzun eğitim isteyen bir olaydır.
   
 3. loli poya
  Çevrimdışı

  loli poya Süper Üye

  Katılım:
  25 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  165
  Beğenileri:
  0
  Fotoğraf koyamıyorum ancak her şeyini anlatayım.Dışkısı normal gözüküyor.French Molt adlı hastalığı varmış ki,bunu yeni öğrendim.Uçamıyor.Yem yiyor,konuşuyor..Titremesi dışında anormal olan bişey yok.Tüyleri kabartıp oturmuyor.Kusması yok.Bunları duyan sağlıklı olduğunu söylüyor ancak bu titreme son bir haftadır var.
   
 4. Oğuzhan Mavi
  Çevrimdışı

  Sadece titreme varsa bir yerden hava geliyordur cereyanda kalmıştır. Ama sizi görünce titriyorsa veya elinizi uzattığınızda titriyorsa kalp atışı hızlanıyordur heyecan ve stresten atak geçiriyordur. Belli bir süre yüksek bir yere omuz hizasından bir karış yukarıya koyun ve 10 gün sadece aşağıdan merdiven kullanmadan yem ve su takviyesi yapın , önce bu atağı yenmesi lazım çünkü...
   
 5. loli poya
  Çevrimdışı

  loli poya Süper Üye

  Katılım:
  25 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  165
  Beğenileri:
  0
  Teşekkürler.Peki kafes dışarısına çıkarayım mı ?
   
 6. Oğuzhan Mavi
  Çevrimdışı

  Kesinlikle çıkarmayın , kuş sizden kaçacaktır . Daha beter zedelemesin kendisini. Ayrıca eğitmeyi bilmiyorsanız , kuşlarını eğiten , eğitebilen arkadaşlardan yardım alın. Yanlış hareketlerden de kaçının.
   

Sayfayı Paylaş