Karadeniz Pet

Sallanıyor

• Konbuyu başlatan İsmail BAL
  • Başlangıç tarihi
İ

İsmail BAL

Guest
Arkadaşlar Merhaba ;

erkek kuşum bi kaç gündür aşağıdaki videodaki gibi sallanıyor neden olabilir. hastamı ? hasta ise ne vermem gerekli ilaç olarak

VID 20141010 143632 - YouTube

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:41 -->-> Daha önceki mesaj 14:54 --

???????????????

Moderatör tarafında düzenlendi:
salıncak al sana belki onda sallanır yada üşümüştür

Arkadaşlar Merhaba ;

erkek kuşum bi kaç gündür aşağıdaki videodaki gibi sallanıyor neden olabilir. hastamı ? hasta ise ne vermem gerekli ilaç olarak

VID 20141010 143632 - YouTube

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:41 -->-> Daha önceki mesaj 14:54 --

???????????????

Benim kuşuma da aynısı olmuştu.Hafif bir sallantıyla başladı,şiddetli taklalara dönüştü.İlerlemiş halinde veterinere götürdüğümde beyin sinir sisteminde bir parazit,korku,stres veya herhangi bir sebepten böyle olduğunu söyledi.Ertesi gün kuşum vefat etti.Lütfen aynısını yaşamak istemiyorsanız aceleyle veterinere götürün.Önce sallantı sonra şiddetli şekilde ileri-geri titreme,taklalar ve ölüm.Ayaklarına basamıyordu kuşum.Ölmeden bir gün önce beze sarıp titremesini önlüyorduk.Aç kalmıştı.Çok kötü oluyor.Siz bari geç kalmayın.Allah şifa versin.Umarım düzelir.Ama aynısı diye bir şey demiyorum.Belki sadece üşümekten geliyordur.Heyecan yapmıştır.

Son düzenleme:
Bence de anlayan bi hekime gösterin normal değil bu hareketler

Balık kemiği var mıydı kafeste

Kalsiyum hastalığında da kasları kontrol edemiyorlar muhakkak dr görsün
İnşallah iyileşir

Kuyrugu kisami kusun banami ole geldi bi arka resmini cekermisiniz

Kalamar kemiği var sürekli kafesde

kuyruğu kısa evet kırılmış kuyrukları ben çektim yenilenmesi için

İzmirdesiniz sanırım. Orada kuşlardan anlayan veterinerler var. Öz-vet veteriner kliniği sanırım anlıyordu.

Yalnız kuşun tüyünü keşke çekmeseydiniz. Papağan türlerinin kinci yapıları da vardır. Sizin çektiğinizi unutmazlar aynı acıyı çekmemek için de tüyler uzadığında kendileri tüylerini kırparlar. İlk tüy dökme mevsiminde tüyler kendisini zaten yenilerdi.

Ayrıca az bilinen bir gerçekte kuşların tüyleri çekildiğinde uyarıcı bi sistemleri yoktur tüyün tekrar uzaması için. İnsanlardaki kıllar gibi değildir. Vakti geldiğinde uzarlar sadece.

Son düzenleme:
Geri