Karadeniz Pet

Salma dan kareler ☺

İlker DAĞLI

Meraklı Üye
f42596e5a1f88ef7e1cd85640aa36434.jpg
58899ed16b89c7fbe550d044250e9092.jpg
1f9b5f6d9d502998851a655e9efe001d.jpg
700ceb5bb62f7a2c801452b51349cf93.jpg
ffb5677f70de93ab37acc65af08ea953.jpg

Maşallah. Bereketli ve bol üretimler olsun. Salma üretiminde sıkıntı oluyor mu eşlerin başka yuvaya girmesi kavga yavru/yumurtalara zarar verme gibi.

Maşallah. Bereketli ve bol üretimler olsun. Salma üretiminde sıkıntı oluyor mu eşlerin başka yuvaya girmesi kavga yavru/yumurtalara zarar verme gibi.
Saolun bır süre gözlemle dim ama aralarında kavga olmadı hepsi es leriyle ilgileniyo di siler yuvalarindayken erkekler yuvalarin önlerinde duruyorlar diğer yuvalar a girip te rahatsız etme gibi bi durumla karşılaşmadım şimdilik.

rainbow guzlmis peki direk gunes gelmiyormu ve salmada bi iyi yan var ciftler kendi seciyor ve yavru daha cok diye biliyorum ama bi yonden arkadasin dedigi gibi kavgalar cok olmuyormu

Saolun bır süre gözlemle dim ama aralarında kavga olmadı hepsi es leriyle ilgileniyo di siler yuvalarindayken erkekler yuvalarin önlerinde duruyorlar diğer yuvalar a girip te rahatsız etme gibi bi durumla karşılaşmadım şimdilik.

Sorun olmadığına sevindim.Salma üretimi yapmak isteyenlerin merak ettikleri cevaplar bunlar. Tecrübelerinizi paylaşırsanız salma üretimi yapmak isteyenlere faydalı olacaktır. Tekrar bereketli ve bol üretimler.

ve yuvaliklar duvara sabit degilmi nasil konturol ediyisunuz cikarip taktikca ciftler huzursuz oluyormu

rainbow guzlmis peki direk gunes gelmiyormu ve salmada bi iyi yan var ciftler kendi seciyor ve yavru daha cok diye biliyorum ama bi yonden arkadasin dedigi gibi kavgalar cok olmuyormu
Saolun sabah güneşi geliyo ogle ye doğru yakıcı güneş gelmiyo Salma ne kadar geniş ve büyük olursa tune kle ri eslenenilecek yerleri ve yuvaliklari ne kadar çok olursa kavgalar olmuyo ben gozlemledigim kadariyla bunları gordum☺

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:59 -->-> Daha önceki mesaj 13:57 --

Sorun olmadığına sevindim.Salma üretimi yapmak isteyenlerin merak ettikleri cevaplar bunlar. Tecrübelerinizi paylaşırsanız salma üretimi yapmak isteyenlere faydalı olacaktır. Tekrar bereketli ve bol üretimler.
Saolun☺Rabbim gönlü güzel olan herkeze daha iyilerini versin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:02 -->-> Daha önceki mesaj 13:59 --

ve yuvaliklar duvara sabit degilmi nasil konturol ediyisunuz cikarip taktikca ciftler huzursuz oluyormu
Çıkarıp takmiyorum yan taraflarında kapıları var rahatsız edicek kadar sık sık yanları na girip bakmıyorum .

cevaplariniz icin tesekkur ederim bol uretimler

maşalllahhh

Hayırlı üretimler

ilker bey cok soru soruyorum ama bi sorum daha var

yavrular yuvaluktan atlama zamani gelince yere dusmuyolarmi ve diyer ciftler o yavrulara bise yapmiyilarmi yuvaluklar bana yerden yuksek geldide

☺merak ettiğiniz herşey i sorabilirsiniz yolunuz düşerse Tekirdağ a da beklerim. Yavrular yuvada n atladiklari zamn baba yavrusunu n yanından ayrılmı o dışarda da beslem e ye devam ediyo ama en iyisi yavru yuvada n atladiginda ayrı bi sa lmaya almak erkek yavrular la ilgilenmek ten dişini n yanına gidemiyo.

☺merak ettiğiniz herşey i sorabilirsiniz yolunuz düşerse Tekirdağ a da beklerim. Yavrular yuvada n atladiklari zamn baba yavrusunu n yanından ayrılmı o dışarda da beslem e ye devam ediyo ama en iyisi yavru yuvada n atladiginda ayrı bi sa lmaya almak erkek yavrular la ilgilenmek ten dişini n yanına gidemiyo.
saolun tesekkur ederim ins nasip olurda sizi rahatsiz ederim peki simdi aklina geldi yuvaliklarin onune kontraplakdan bi cikma yapilsa 30#30 gibi yanlari 10cm yukseklik olsa atliyan yavru oraya dusse erkek orda baksa bogle bise mumkun olurmu sadece bi fikir bende salma uretime karar verdimde modelleri aklimdaki sorulari cevaplamaya calisiyirum. Kafanizi agritmadim umarim

Son düzenleme:
Estağfurullah ne demek o şekilde deneyebilirsin aslında olabilir en azından yavru direk yere at lamamis olur sal Madaki di si fazlalığı olduğu zamn diğer erkekler yavrular a zarar vermiyorlar diğer disilerle ilgilenmek ten.

Estağfurullah ne demek o şekilde deneyebilirsin aslında olabilir en azından yavru direk yere at lamamis olur sal Madaki di si fazlalığı olduğu zamn diğer erkekler yavrular a zarar vermiyorlar diğer disilerle ilgilenmek ten.
. Bunu ogrendigim iyi oldu peki sizin salmaya kac disi kac erkek koyuyorsunuz

Şuan 12 takımim var boşta da 6 di si var di si sayısını sen duruma göre ayarlar sin fazla olduğu zamn da yuva arayip yumurtliycak lari zamn da diğer dişlerin yuvaları na girip rahatsız edebiliyolar

maşallah cok guzeller hayırlı uretımler