Karadeniz Pet

Salma Kafes mi? Normal Kafes mi?

FUAT77

Meraklı Üye
Merhaba ben Fuat, 39 yaşındayım
Siteye yeni üye oldum ve daha muhabbet kuşu almadım önce kuşun kalıcağı yeri hazırlama konusunda yardımlarınızı bekliyorum. Öncelikle Salma kafes mi yoksa Normal bir kafesmi alınmalı? Arasındaki fark salma kafesler yetiştiriciler için olan bir ürünmüdür. Tek kuş için hangi boylarda kafes olmalı.? Kuşun daha rahat ve kaliteli bir yaşam alanı olması için hangisini tercih etmeliyim...
Tek kuş almayı düşünüyorum üretim yapmayı değil de evde 6 yaşındaki kızım ile birlikte bakıp ilgilenmek amaçlı olarak düşünüyorum. Kuş konusunda da yetiştiriciden bir kuş almayı, acele etmeyip gerçekten içime sinen bir mubiş almayı hedefliyorum. desteklerinizi bekliyorum saygılar....
Konuyu yanlış yere açtım ama kusuruma bakmayınız

Tek kuş için salma kafese gerek yok. 35-40 cm genişlikteki kafes tek kuşun için yeterli olacaktır.

Merhaba ben Fuat, 39 yaşındayım
Siteye yeni üye oldum ve daha muhabbet kuşu almadım önce kuşun kalıcağı yeri hazırlama konusunda yardımlarınızı bekliyorum. Öncelikle Salma kafes mi yoksa Normal bir kafesmi alınmalı? Arasındaki fark salma kafesler yetiştiriciler için olan bir ürünmüdür. Tek kuş için hangi boylarda kafes olmalı.? Kuşun daha rahat ve kaliteli bir yaşam alanı olması için hangisini tercih etmeliyim...
Tek kuş almayı düşünüyorum üretim yapmayı değil de evde 6 yaşındaki kızım ile birlikte bakıp ilgilenmek amaçlı olarak düşünüyorum. Kuş konusunda da yetiştiriciden bir kuş almayı, acele etmeyip gerçekten içime sinen bir mubiş almayı hedefliyorum. desteklerinizi bekliyorum saygılar....
Konuyu yanlış yere açtım ama kusuruma bakmayınız
Fuat bey aramıza Hoş Geldiniz Tek kuş besleyecekseniz normal bir kafes işinizi görür bence.

Hoşbulduk... Teşekkürler ilgi alaka için ...
Kuş olarak da yetiştiricilerin verdiği ilanları takip ediyorum umarım kafama yatan bir kuş bulabilirim....
Resim olarak attım sarı yüzlü turkuaz erkek bir kuş istiyoruz.... Kısmet 30-35 günlüklerde sarı yüz belli olur mu bilemem ama yavru istiyoruz alıştırmak için..... Jumbo resim buldum ama jumbo olması şart değil gösterişli olsun yeter :)

Ekli dosyalar

• show-jumbo-muhabbet.jpg
    show-jumbo-muhabbet.jpg
    77.8 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Yavru kuş alıp kendinize alıştıracaksanız bence alacağınız kafes öyle önemli olmayacaktır çünkü alıştırdığınuz için gün boyu evin içinde sizin ve aileniz yanında olacaktır sadece yem yiyip su içmeye ve gece uyumaya girecektir. Ama yinede küçük olmasın orta büyüklükte bir kafes almanızı öneririm. Kafes ve kuş için ise ;
-Yemlik
-Kesinlikle tahta tünek
-suluk
-kuş kumu
-mürekkep balığı kemiği
-isteğe bağlı dal darı
-vitaminler
-Yem ( kapalı olursa ve içinde renkli renkli parçalar olmassa daha iyi olur marka olarak Versele Laga veya Vitakraft öneririm)
- Kuş için mama(kendinizde yapabilirsiniz ama uğraşmamak için veya kuş yemiyorsa kapalı alabilirsiniz. Quik ve Jungle mama almanızı öneririm kokusu çok güzel ve yiyorlar)
-Aynasız herhangi bir oyuncak(siz evde yokken sıkılmaması için alınabilir ama evde yokken diğer aile bireyleri ilgileniyorsa onada gerek kalmaz)

Genel olarak ihtiyaçlar bunlar. Ayrıca alacağınız kuş yeni yeme düşmüş olursa size çok daha kolay ve hızlı alıştırabilirsiniz. Kuşu alırken bulunduğunuz yerde üretici varsa veya sitedeki üreticilerden almanızı öneririm daha sağlıklı kuşunuz olur. Aklıma gelenler bunlar yanlışlarım veya eksiğim varsa üstadlar ekleme veya yanlışımı söylerlerse sevinirim.

Çok teşekkür ederim DarKMooN süper anlamışsınız...Benim de tercihim yetiştiriciden almak ondan dolayı sitedeki ilanları sürekli takip ediyorum. İstanbul dan bir yetiştiriciden almak daha uygun olucak benim acimdan.... Acelem yok yeterki istediğim tarzda bir kuş olsun diye beklemedeyim.... Avatarimdaki kuş hemen hemen istediğim tarzda bir kuştur... Umarım bulabilirsin... Saygılar