Karadeniz Pet

Salma Kafes

Serkan KILINÇ

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar salma kafeslerde yuva kavgası çıktığını hepimiz biliyoruz salmada kavga çıkmasını nasıl önleyebiliriz bir yolu varmı ve de kardeş kuşlarım bn sonradan farkettim eş tutup çiftleşmişler hatta yumurtlamışlar ayırıyıımmı acaba?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:13 -->-> Daha önceki mesaj 21:09 --

yokmu yapılcak bişey gücel tutulursa sevinirim

Bence salma kafesi her çift için bir bölme yapabilirsiniz :)

Yuvalıkları birbirinin aynı ve aynı yüksekliğe asarsan olabilir. Ancak bazen baskın erkek çıkıp birden fazla dişiyle eşleşmek isteyebiliyor. Bazen de kıskanç dişiler diğer çiftin yumurta ve yavrularına saldırabiliyor. Çok akıllıca bir yöntem değil salmada yetiştiricilik.

ben salmaya yavruları koyuyorum büyüyün ceye kadar herkes kendi sınırını oluşturuyor böylelikler erişkinliğine kavuştuklarında kavga problemi ortadan kalkar ama damızlık çiftleri direk salmaya koyarsak büyük kavgalar ortaya çıkar yavruları koy bir kaç aya erişkin olurlar ve kavga sorunu olmaz ben denedim sorun çıkmıyor

ben salmaya yavruları koyuyorum büyüyün ceye kadar herkes kendi sınırını oluşturuyor böylelikler erişkinliğine kavuştuklarında kavga problemi ortadan kalkar ama damızlık çiftleri direk salmaya koyarsak büyük kavgalar ortaya çıkar yavruları koy bir kaç aya erişkin olurlar ve kavga sorunu olmaz ben denedim sorun çıkmıyor
çok saol bu yöntem çok aklıma yattı bunu denicem kesinlikle

Geri