Karadeniz Pet

Salma kafesim nasıl sizce?

• Konbuyu başlatan Muharrem KARAKOÇ
  • Başlangıç tarihi
M

Muharrem KARAKOÇ

Guest
Arkadaşlar salma kafeste 8erkek 8 dişi kuşum var kuralı daha bir hafta oldu kavga vb. olayla karşılaşmadım salmanın yüksekliği 1.90 genişlik 1.15 uzunluk 1.25 bana bu salmayla ilgili artılar ve eksileri söylermisiniz?

GENEL GÖRÜNÜM

KAFESTE 8 TANE YUVALIK VAR

BU DA MARUL PARTİSİ

BU İKİSİ ERKEK AMA BİRBİRLERİNİ KAŞIYOR YEM KUSUYORLAR BU KONUDADA BANA YARDIM EDİN NORMALMİDİR BU OLAY?

sanirim tutunma yeri için kavga edebilirler. biraz daha tutunma yeri yaparsan iyi olur.

Tutunma yeri sorunu pek olmadı neden dersen yuvalıklara konuyorlar tellere konuyorlar ama ilerde dediğiniz gibi sorun çıkarsa takviye ederim

yuvalıklari gördüğüm kadari ile cok yakın koymsun diger erkekler kıra bilir diye kavga edebilirler ozaman dostum.

evet bak o konuda haklısınız sanırım oraya raf yapıp yuvalıkları koymuştum bakalım şimdilik yuvalıkları takan yok gözlemleyip ayrı ayrı koyabilirim

dostum öncelikle eline sağlık çok güzel olmuş,benimde böyle bir hayalim var ama benimki biraz daha büyük 10-15 m2 kadar,yani bir oda düşünüyorum

dostum öncelikle eline sağlık çok güzel olmuş,benimde böyle bir hayalim var ama benimki biraz daha büyük 10-15 m2 kadar,yani bir oda düşünüyorum
Saolasın kardeşim bundan önce bende kafes üretimi vardı bu sisteme geçtim kuşlar sanki böyle daha mutlu gibi daha hareketliler inş sende yap seninkini de görelim

küçük kafeslere göre daha hayvancıl(insancıl kelimesi bayatladı insanlar sayesinde) küçük kafesler çok üzüyo bakarken. zorunlu şartlarda kullanmak tabiki olabiliyo. ne zaman salma görsem heyecanlanır severim. imkanım olsa bahçem falan kocaman salma yaparım. evde küçük ile idare ediyorum. 75,65,75,65 lik

Salma üretiminde dişi kuşlarının 2-3 tanesi her zaman fazla olması gerekir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:15 -->-> Daha önceki mesaj 14:13 --

Folluklarında her zaman 2-3 tane fazla olması gerek,Kuşların yuva için kavga etmemesi için.

Salma üretiminde dişi kuşlarının 2-3 tanesi her zaman fazla olması gerekir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:15 -->-> Daha önceki mesaj 14:13 --

Folluklarında her zaman 2-3 tane fazla olması gerek,Kuşların yuva için kavga etmemesi için.

aynen bende katılıyorum dişi kuşların ve yuvaların sayısı 2 şer tane daha fazla olabilir...
tünekler daha ince kuşların ayağı ile kavrayabileceği kalınlıkta olabilir...
tüneklerin de sayılarını artırabilirsiniz ama dikkat edin kuşlar tünekte iken altta kalan kuşa pislemesinler,o şekilde yerleştirirseniz tüneklerin yerini kuşlar da birbirlerinin üzerine pislemezler ve birbirlerinin kirlenmesine sebep olmazlar...
salma güzel olmuş elinize emeğinize sağlık...

sn halinde tünekler fazlalaştı o tünekleri bilerek öyle yaptım tahtayı kemirmeyi seviyorlar kemirsinler diye :)