petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Salma kafesim nasıl sizce?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Muharrem KARAKOÇ tarafından 17 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Muharrem KARAKOÇ

Arkadaşlar salma kafeste 8erkek 8 dişi kuşum var kuralı daha bir hafta oldu kavga vb. olayla karşılaşmadım salmanın yüksekliği 1.90 genişlik 1.15 uzunluk 1.25 bana bu salmayla ilgili artılar ve eksileri söylermisiniz?

GENEL GÖRÜNÜM

KAFESTE 8 TANE YUVALIK VAR

BU DA MARUL PARTİSİ

BU İKİSİ ERKEK AMA BİRBİRLERİNİ KAŞIYOR YEM KUSUYORLAR BU KONUDADA BANA YARDIM EDİN NORMALMİDİR BU OLAY?

2. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

sanirim tutunma yeri için kavga edebilirler. biraz daha tutunma yeri yaparsan iyi olur.

3. Muharrem KARAKOÇ

Tutunma yeri sorunu pek olmadı neden dersen yuvalıklara konuyorlar tellere konuyorlar ama ilerde dediğiniz gibi sorun çıkarsa takviye ederim

4. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

yuvalıklari gördüğüm kadari ile cok yakın koymsun diger erkekler kıra bilir diye kavga edebilirler ozaman dostum.

5. Muharrem KARAKOÇ

evet bak o konuda haklısınız sanırım oraya raf yapıp yuvalıkları koymuştum bakalım şimdilik yuvalıkları takan yok gözlemleyip ayrı ayrı koyabilirim

6. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

birde öyle dene bakalım dostum yuvalık için kavga edebilirler.

7. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    dostum öncelikle eline sağlık çok güzel olmuş,benimde böyle bir hayalim var ama benimki biraz daha büyük 10-15 m2 kadar,yani bir oda düşünüyorum

8. Muharrem KARAKOÇ

Saolasın kardeşim bundan önce bende kafes üretimi vardı bu sisteme geçtim kuşlar sanki böyle daha mutlu gibi daha hareketliler inş sende yap seninkini de görelim

9. eshabil

eshabil Guest

küçük kafeslere göre daha hayvancıl(insancıl kelimesi bayatladı insanlar sayesinde) küçük kafesler çok üzüyo bakarken. zorunlu şartlarda kullanmak tabiki olabiliyo. ne zaman salma görsem heyecanlanır severim. imkanım olsa bahçem falan kocaman salma yaparım. evde küçük ile idare ediyorum. 75,65,75,65 lik

10. tutikê explorer

Salma üretiminde dişi kuşlarının 2-3 tanesi her zaman fazla olması gerekir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:15 -->-> Daha önceki mesaj 14:13 --

Folluklarında her zaman 2-3 tane fazla olması gerek,Kuşların yuva için kavga etmemesi için.

11. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0

aynen bende katılıyorum dişi kuşların ve yuvaların sayısı 2 şer tane daha fazla olabilir...
    tünekler daha ince kuşların ayağı ile kavrayabileceği kalınlıkta olabilir...
    tüneklerin de sayılarını artırabilirsiniz ama dikkat edin kuşlar tünekte iken altta kalan kuşa pislemesinler,o şekilde yerleştirirseniz tüneklerin yerini kuşlar da birbirlerinin üzerine pislemezler ve birbirlerinin kirlenmesine sebep olmazlar...
    salma güzel olmuş elinize emeğinize sağlık...

12. Muharrem KARAKOÇ

sn halinde tünekler fazlalaştı o tünekleri bilerek öyle yaptım tahtayı kemirmeyi seviyorlar kemirsinler diye :)

Sayfayı Paylaş