Karadeniz Pet

salma kafeste problem

• Konbuyu başlatan usta26
  • Başlangıç tarihi
U

usta26

Guest
]selam arkadaşlar ben hem sitede hemde muhabbet işinde aranıza yeni katıldım ...bilgisi veya tavsiyesi olan arkadaşlara bir iki sorum olacak inşallah yardımcı olursunuz kendim evde bi salma kafes yaptım daha sonra arkadaşımdan yumurlamaya hazır bir çift muhabbet aldım resimdeki aşagıdaki ayrı kafeste olanlar diger kuşlarımıda sagdan soldan topladım .Ayrı kafeste olan çiftimin 8 tane yurtası oldu ama hepsini degişik zamanlarda attı (bitanesi nerdeyse yavru cıkmak üzeryken attı)bende moralim inanılmaz bozuldu ve tüm kuşları salmanın içine bıraktım şu anki resinde görünmöesede en yukarıya iki tane yavruluk astım .Kendi çiftim yine kendi yavrulugunu secerek şuande yine 3 tane yumurtası var ançak salmadaki diger erkek tarafından devamlı rahatsız ediliyor her ne kadar çiftin erkegi baskın gelsede .Yumurta olan yavrulugu rahatsız eden erkekte devamlı bir dişiyle gaga vuruyor agzından yem yiyor .Yavrulugun digerine ilgi göstern yok.dün en son yumurtada olan dişim hızla yumurtanınn üstünden kalktı ve diger yavruluga girdi bunu gören tacizci erkek yumurtanın yavruluguna girdi bende müdehale ettim dişiyi kendi yavruluguna gönderdim ...ARkadaşlar ilerleyen günler için tavsiyenizi bekliyorunm teşekkürler...

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşım rahatsız eden erkeği veya yumurtalı çıfti ayır saldırgan olan dişiyi öldürebilir

Geri