Karadeniz Pet

Salma Üretim Hakkında Görüşleriniz

kaan77

Meraklı Üye
Merhaba, Arkadaşlar Yeni bi yer bakıyorum ancak yerden tasaruf için kafes düşünmüyorum daha doğrusu salma üretimler çok hoşuma gitti izledim videolar da Özetlemek gerekirse bu videodaki gibi bi tarz düşünüyorum

https://www.youtube.com/watch?v=5TJvi3BCkNA

Yada Belediyeden kiralık bi yer bulabilirsem bu tarz açık alan :)

https://www.youtube.com/watch?v=yad2IEH8XjQ

En kötü ihtimalle yer bulamadığımı var sayarsak. kafesleri elimden çıkarıp kuşların şu an durduğu yere ağaç dalları koyup içerde özgürce uçmalarını istiyorum sadece yuvalıkları takıp vede akıllı yemlikleri duvara monteleyip. Suluklarıda aynı şekilde bu tarz da bi üretim daha iyi olmaz mı Sadece Showlar için kafes alıcam biliyorsunuz onlar biraz hantal uçmayı pek sevmiyorlar. ancak diğer ırkları bu şekilde düşünüyorum. Tabi ki kuşlarıda çoğaltıcam.

Bu arada yalova ve civarından benimle birlikte bu işi yapmak isteyen varsa birlikte de yapabiliriz düşündüğüm tarz da tabiki önce bunu bi hobi olarak görmesi hayvanları sevmesi gerek. zaten para öylede böylede kazanılır

Makallede de ondan bahsediliyor.Kafes yok. Çok sayıda kuşun içinde olduğu salmalarda üretim yöntemlerinden bahsediliyor.

Bence salma üretimden verim almak. Kafes üretiminden daha zor ve daha riskli. Denedim biliyorum tavsiye etmiyorum.

Daha zor yavru zaiyatı daha fazla olduğunu duydum ancak ne derece doğru bilemiyorum müdahale daha zor

Takip etmek imkansız ne hasta kuşu nede yeni yavruyu
en azından yuvalıklar dışarıdan kontrol edilebilir olması lazım
kuşlar rahat etsin yeter üretim çokta önemli değil diyorsan o ayrı

Takip etmek imkansız ne hasta kuşu nede yeni yavruyu
en azından yuvalıklar dışarıdan kontrol edilebilir olması lazım
kuşlar rahat etsin yeter üretim çokta önemli değil diyorsan o ayrı

keşke bahçeli evim olsa :) hasta kuşu veya hastalanan kuşu malesef kurtaramıyoruz zaten. yavru takibi yapmak zor olur tabiki ama imkansız değil..

Denildiği gibi takip zor bi hastalık olsa salgın riski artar takip zor vs

Salma üretimin en büyük avantajı yemini suyunu ver çık. Başka bir avantajı da yok!
Dez avantajlar kuşları eşletirmek zor, eş tutsalar da istedikleri ile eş tutuyorlar. erkekler hemen hemen her dişiye musallat oluyorlar, kavga gürültü eksik olmuyor. yuvada rahatsız etme çok olduğundan yavru bakımı, kuluçkaya yatmada sıkıntılar çıkıyor, Bide içlerinde baskın erkek varsa yandın demektir. illallah ettiriyor tüm kuşlara, bir sabah gelmişsin tüm yavruları öldürmüş olabilir. en ufak bir hastalıkta bütün kuşlar hastalana biliyor. buda çok daha fazla ilaç masrafı demek ve liste uzar gider,

Salma üretimin en büyük avantajı yemini suyunu ver çık. Başka bir avantajı da yok!
Dez avantajlar kuşları eşletirmek zor, eş tutsalar da istedikleri ile eş tutuyorlar. erkekler hemen hemen her dişiye musallat oluyorlar, kavga gürültü eksik olmuyor. yuvada rahatsız etme çok olduğundan yavru bakımı, kuluçkaya yatmada sıkıntılar çıkıyor, Bide içlerinde baskın erkek varsa yandın demektir. illallah ettiriyor tüm kuşlara, bir sabah gelmişsin tüm yavruları öldürmüş olabilir. en ufak bir hastalıkta bütün kuşlar hastalana biliyor. buda çok daha fazla ilaç masrafı demek ve liste uzar gider,

anladım teşekkür ediyorum bilgilerinizi paylaştığınz için

keşke bahçeli evim olsa :) hasta kuşu veya hastalanan kuşu malesef kurtaramıyoruz zaten. yavru takibi yapmak zor olur tabiki ama imkansız değil..

Türk e imkansız de geç karşısına izle imkansız değil tabiki fakat çok çok zor

Son düzenleme:
Uretimi para icin düşünüyorsan bilemem de Antalya ya da Hatay'da olsaydin kesinlikle istirak etmek isterdim. Allah utandirmasin kardesim

Geri