Karadeniz Pet

Salma uretim

aydin.dikal

Yeni Üye
  • Arkadaslar daha once formda paylasmistim benim bir ciftim var ve 2 seneden bu yana bakiyorum ama bi turlu ciftlesme olmadi simdi sorum ise salma yapip ciftim le beraber 3 tane daha 1 i erkek olmak uzere 3 veya 4 aylik kuslari alip salmaya atsam olurmu veya nasil yapmaliyim sizce ?

3-4 aylık değilde enazından 7-8 aylık kuşları atmanız daha uygun olur

2 senedir yavru alamamışsanız. Birini değiştirmeniz faydalı olur. Salma tabi ki faydalı olur. Uçuşma, kalabalık, sosyal ortam kuşlara çok iyi geliyor. Eş seçimi oluyor. Kıskançlık, kavga da olabiliyor. Salmaya yeni kuşlarınızla beraber salın hepsini. Birbirine yakınlaşanları alıp yuvalıklı kafeste yavruda alabilirsiniz.

Peki hangisini deistirecem erkek her turlu kur yapio ama disi de sikinti var sanki ne zmn kizissa yuvaya girmeye baslasa hemen tuye giriyor

Peki hangisini deistirecem erkek her turlu kur yapio ama disi de sikinti var sanki ne zmn kizissa yuvaya girmeye baslasa hemen tuye giriyor
siz kendiniz verdiniz cevabını zaten. dişiyi değiştirebilirsiniz. ayrıca salma yapacam demişsiniz de ölçüleri nedir yapacağınız salmanın. salma üretim de gerçekten ortamın geniş ve ferah olması lazım 80-100cm lik çifthane kafeslerde 2-3 çift atıp ta yavru alınma gibi bir şans olmaz...

images.jpeg
Bunun gibi veya biraz daha buyuk mesela

Geri