Karadeniz Pet

Salma üretimde yuvalık

erman_erman01

Yeni Üye
SLM ARKADAŞLAR 30 ÇİFT İLE KAFES ÜRETİMİ YAPIYORUM. 35 ÇİFTTE SALMA YAPTIM KENDİ YAVRULARIMDAN. (DİŞİ SAYISI 40, ERKEK SAYISI 30) ŞUAN KUŞLARIM SALMADA 6 AYLIĞI GEÇTİ. YUVALIK TAKTIM 1 AY OLDU AMA YUVALIĞA ÇOK İLGİSİZLER. BEN YUVALIĞI TELİN DIŞINDAN TAKTIM SADECE DELİKLERİ SALMA İÇERİSİNDE. RAHATSIZ ETMEMEK İÇİN. BİR ÇOK SALMA ÜRETİCİSİNE BAKTIM HEPSİ YUVALIKLARI SALMA İCERİSİNE KOYMUŞ. ACABA BENDEMİ İÇERİ ALSAM. TŞKLER
:confused:

hıc bır sey bekleyın zamanı gelınce zaten gırp cıkmaya bşlarlar sabır en buyuk erdem dır

yuvalık deliklerinin önüne tünek taktıysan bir de yuvalıkları inşaalah şaşırtmacalı şekilde takmışsındır yoksa kuşlar yuvalıkları karıştırıp birbirlerinin yuvalarına girerler.O da büyük bi katliama neden olur.ona dikkat et.kuşların eşleşiyorsa emin ol girerler.iyi günler

çieride veya dışarıda olması bence pek etkilemez yumurtlamak istedeikten sonra her türlü bulur girer yuvalığa

yuvalık deliklerinin önüne tünek taktıysan bir de yuvalıkları inşaalah şaşırtmacalı şekilde takmışsındır yoksa kuşlar yuvalıkları karıştırıp birbirlerinin yuvalarına girerler.O da büyük bi katliama neden olur.ona dikkat et.kuşların eşleşiyorsa emin ol girerler.iyi günler

Bende salma usulu üretim kafesi yapmyı düşünüyordum. Şimdi sizi böyle deyince kafam karıştı. Yuvalıkları takmanın bir sıralaması veya düzeni var mı.? varsa nasıl...?

herşeyin başı sabır :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:08 -->-> Daha önceki mesaj 21:06 --

arkadaslar ben salma üretimine yeni gectim gayet güzel kuslar için geniş bir ortam oluyor düzen konusu yuvalıkları içine ulasılabilir bir yere katın ki problem yasamayın