Karadeniz Pet

Salma Yapımı

AliismailERTAŞ

Emektar Üye
Salma Kafes Yapımı

arkadaşlar kuşlar için salma yapmaya karar verdim, buradan birkaç resim ve ölçülerini ve maliyetini paylaşayım dedim. Belki birilerinin işine yarar.

Ölçüler :
Yükseklik: 160 cm
En : 180 cm
Boy : 180 cm

Malzemeler :

1) 10*20 demir kutu profil 6 adet 6 metre, adet fiyatı 9,5 tl toplam 57 tl (2 adette demir menteşesi aldım hediye olarak)
2) 1 mt en uzunluk 25 mt dar aralıklı bahçe teli, metre fiyatı 6 tl toplam 150 tl
3) 350 adet akıllı vida, 350 adet vida pulu Toplam 4 tl
4) plastik klips 100 adet 0,60 kuruş
5) işçilik bedava :)

Toplam malzemeler 211 Tl, 60 kuruş tuttu,

profilleri kestirirken ölçüleri 8 adet 178 cm, 8 adet 160 cm , 2 adet 88 cm, 2 adet 156 cm kestirmeniz gerekiyor, profilleri aldığım yerde kestirdim, kesme biçme derdinden kurtuldum, hem arabaya sığmasında da sorun olmadı,
Bugün yaptığımız çalışma bu kadar oldu, yarın Allahın izni ile tamamlarız. Tamamlanmış resimlerini sizlere sunarım

Son düzenleme:
Abi valla sen bu işi biliyorsun. Tamamen bittiğindeki halini şimdiden merak ettim :)

Yarın biter herhalde bir aksilik çıkmazsa, bitince de resimler koyarım

5 çiftim var abi başkada yok :)

Maşaallah elinize sağlık güzel oluyor

Ellerinize sağlık büyük güzel bir salma olacak gibi.

Alicim güzel olacak inşallah.
Keşke 20-30cm. yüksek olsaydı içinde rahat gezilseydi.
ben az eğilince rahat geziyorum da abi sen gezemezsin sanırım :)
bugün bitirdim montaj işini içinin dışının aksesuarları kaldı. malesef resim çekemedim, telefonun şarzı bitti.

şimdi aklımda salma için akıllı yemlik nasıl yaparım düşüncesi geldi, :)

merakla bekliyoruz son halini :)

Bitti mi? Son halini merak ettim :)

Bitti Halit bey, malesef dün jarzım bitti, çekemedim fotoğraf, bugünde kümese uğrayamayacağım, inşallah yarın paylaşırım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:47 -->-> Daha önceki mesaj 16:01 --

Salmamızın bitmiş hali, aksesuarları kaldı, ama ben soğuk hava ile sıkıntım olduğundan dolayı üzerinde başka işlemler yapacağım.

Hayırlı uğurlu olsun bol bol kuşlarınız olur inşaallah

Soğuktan korunmak için dış kaplama