petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Salma yapmayı düşünüyorum.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Sefer CANDAN tarafından 17 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Sefer CANDAN

Arkadaşlar benim eskiyen bu bilgisayar masasını atmak yerine fırsata çevireyim dedim. Resimde görülen bölmeye öntel alıp yada yapıp salma olarak kullanmak istiyorum ya da dört bölmeyi kullanmayı düşünüyorum. Sizin düşünceleriniz nedir?Daha başka fikir ve çıkabilecek sorunlar hakkında yorum rica ediyorum. İyi forumlar herkese

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Neden olmasın ölçüleri bana pekte küçük gelmedi yan taraftan yuvalık açar takarsınız öntel bir de altlarına tava vs aldınız mı güzel olur

3. Sefer CANDAN

Ölçü yazmayı unuttum. Uzunluk 100, yükseklik 56, derinlik 40.
    Bu arada masayı yarıya böleceğim. Kafes çok aşağıda mı kalır öyle. Kuşlar için bi sıkıntı olmasın

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Tam olarak anlamadım demek istediğinizi

5. Sefer CANDAN

Ilk resimdeki cifthanenin altından masayı yatay olarak bölücem. Yani cifthaneyi üzerine koyduğum yerin en altta olduğunu düşünün.Yeni yapacağım salma çok aşağıda kalır mı?

6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Peki üstlere göz alt kısıma da salma mı yapacaksınız ?

7. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Altını keserseniz çok aşağıda olur bu şekilde güzel.

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Bence dolabınız çok güzel ve kuşlarınız da böyle rahat 4 5 çift mi beslemeyi düşünüyorsunuz

9. ibrahim ALMALI

ibrahim ALMALI New Member

Beğenileri:
    0
    kitaplık bölümünü ve tel kafes olan yeri büyük bir salma kafes tarzında düzenlersen bence daha güzel olur... benim düşüncem yerde kuşlar daha çook ürker... ve verimin az olur kafes yerden 1 m yüksekte olursa iyi olur...

10. Ahmet Behçet

Hocam bence asagıda kalır kuslar en 1 metre yukarıda olsun benım de öyle bı masam var pc masası kusun kafesı devamlı yanımda :D

bence yatay degılde dıkey bolsenı daha mantıklı olmaz mı yuksek olur kuslar daha rahat eder bence tünek de bıraz falz koydunuzmu harıka olur.

11. Sefer CANDAN

Teşekkürler tavsiyeler için:) Kafamdakine yakın salmaların resimleri aşağıda...

Bir de günışığı yetersiz odada. Işık yandan vuruyo. Üretim için aydınlatmanın 14 saat fln açık olması gerektiğini okumuştum(?). Pvc ya da Mdf Lam kafes kullanan arkadaşlar aydınlatma hakkında ne derler merak ediyorum?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:46 -->-> Daha önceki mesaj 13:41 --

Evet 4-5 çift beslemeyi düşünüyorum. Ya bölmeli ya da salma yapıcam ama bölme bana daha yakın
    Ben 4e bölünmüş şekilde olan kısmı kullanıcam sadece.

#11 Sefer CANDAN, 17 Mart 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 17 Mart 2014
  12. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    olur olur :D

Sayfayı Paylaş