Karadeniz Pet

Salmak

Yavuz GEREKLİOĞLU

Emektar Üye
Yuvalık takılı çift günde 2-3 saat salınırsa yavru alımına olumsuz etkileri NASIL olur?

Doğada kuşlar uçuyorlar ama yavruları oluyor. Ayrıca kafes dışına alışmış kuşlarsa kesinlikle salmalısınız bence. İşkence olur yoksa.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:05 -->-> Daha önceki mesaj 21:58 --

Ki bazı üreticiler büyük salma kafeslerde üretim yapıyor. Bunun daha verimli olduğunu söyleyenler var. O zaman nasıl oluyor da salınan kuş yumurtlamaz mantığı olabiliyor anlayamıyorum açıkçası.

Ben de bu fikre katılıyorum. Bu hayvanlar doğal ortamında kafeste değiller evde de dışarı salınca üremelerini engellemez. Tabiki yumurtlamaya başlayınca kafesten cikmamalari daha doğrudur diye düşünüyorum.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Salınan kuş yumurta yapmaz demek yanlış olur sanırım. Fakat doğal ortama alışmış kuşlarla kafeste büyümüş kuşların yapıları da dirençleri de farklı olabilir. Bildiği kadarıyla da doğada da olsa dişiler yumurta zamanında vakitlerini çoğunu yuvada geçirir. Dışarda eskisi kadar uçmaz.

[MENTION=11505]Gizem TÜRKCAN[/MENTION] Benim kuşları günde 4 ssat dışarı çıkartırım yuvalıkta takılı ozaman böyle devam mı edeyim?Yani odanın herhangi biryerine yumurtlamaz değil mi?

[MENTION=11505]Gizem TÜRKCAN[/MENTION] Benim kuşları günde 4 ssat dışarı çıkartırım yuvalıkta takılı ozaman böyle devam mı edeyim?Yani odanın herhangi biryerine yumurtlamaz değil mi?

İlla ki yavru almak istiyorsanız ustaların önerilerine daha çok itibar etmelisiniz. Ancak dediğim gibi kuşlarınız salınmaya alışmışsa odayı tanıyorlarsa dışarı çıkarmalısınız bence. Odanın herhangi bir yerine yumurtlayacağını zannetmiyorum çünkü her ne kadar salınsalar da kafeslerini yani yuvalarını bilirler orası güvenli yerdir.

Doğal ortamdaki kuş her zaman uçabildiği igin etrafta incelenecek seyleri bildigi icin esinle ugrasiyo kafes kuslarini saldiginda etrafinda ilk defa gordugu seyler olacak ve esinle ilgilenmeyecek bu yuzden salmayi tavsiye etmiyorlar sadece 1 ayda alacagin yavruyu daha uzun surede.alirsin gibi bisi

Geri