petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Salmamı kafesmi ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ömer Karaoğlan tarafından 15 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Ömer Karaoğlan

Ömer Karaoğlan New Member

Beğenileri:
    0
    Benim 5 tane kuşum var 1 tanesinde mantar var geri kalan 4 tanesinden 2 tanesini ayırıp kafese koydum yuvalıkla beraber biri yerli biri cekoslovak acaba bunları salmayamı koysam yavrularla beraber birde cekoslavakı bugün aldım tahmini ne zaman ciftlesirler ?

2. Ömer Karaoğlan

Beğenileri:
    0
    [​IMG] yanılmıyosam erkekli dişiler soldakinin erkek olduguna eminim ama sağdakinin ceresi pembe cok emin diilm [​IMG]

#2 Ömer Karaoğlan, 15 Nisan 2013
    Son düzenleme: 15 Nisan 2013
  3. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    salmakafesi pek önermiyoruz..normal boyutlarda güzel bir kafes alıp yuvalığı takarak üretiminizi yapmanız sağlıklı olacaktır..kuşlarınız gayet genç ve sağlıklı görünüyorlar..

4. Ömer Karaoğlan

Beğenileri:
    0
    Ustacım ama ben eş seçmelerinde zorlanıorm bi tane salma yapsam bi süre gözetledikten sonra anlasanları kafese koyup devam etsem olmazmı ?

5. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Salma ve kafesin yerleri oldukça farklıdır,salma yavruluk döneminden çıkan kuşların atıldığı yerdir.Böylece eş seçenleri gözlemleriniz doğrultusunda üretim kafeslerine alırsınız :)
    Eğer kafeslerde kavga etmiyorlarsa ki zaten ayırmışsınız yeniden salmaya atmanıza gerek yok :)

6. Ömer Karaoğlan

Beğenileri:
    0
    İlk resimdekinde kavga yok ama erkegi yeni aldıgım icin alısmasını bekliorm ilk resimde çiftim erkekli dişili dimi ?

7. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    o şekilde yapacaksanız tabii en sağlıklısı o şekilde..ben üretim için demiştim..

8. Ömer Karaoğlan

Beğenileri:
    0
    peki saolsn hocam bide ilk resimdeki erkek cekoslovak demi fotoğrafta biraz kücük cıkmıs ama diğer kuslarıma göre cok iri he bu arada tahmini cekoslavak fiyatları ne kadardır ben 30 tl ye aldım kırmada olabilir tam emin deilm

9. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    kuşların hepsi yerli ama güzel seçimler yapmışsınız gayet sağlıklı görünüyorlar..yerli kuş için 30 tl gayet uygun bir fiyat..zaten sağlıklı bir yerli kuşa 30 40 tl civarı verilebilir diyebilirim..

10. Ömer Karaoğlan

Beğenileri:
    0
    Ben damızlık yerlileri 15 tl ye alıyorum abicim bu erkek olan cekoslavaklar bölümünden aldım simdi perspektif cektim ondan aynı gözüküo yine sen daha iyi bilirsin ama ben cekoslovak diye düsünüorm fdiğerlerinde iri henüz 7 aylık kazık yediysemde kabullenmek istemiom :)

11. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    15liraya aldıkların muhtemelen ithal kuştur..tabii ben ne desemdegörmediğim için sen daha iyi bilirsin ama bana ne olursa olsun en kral yerlide olsa 15 20 lira diyorsa asla almam..ucuzdur vardır bir illeti hesabı riske girmem..tabii dediğim gibi şahsi fikrim..

12. Ömer Karaoğlan

Beğenileri:
    0
    Benimde aklıma şüphe düşmüştü ama sonradan öğrendim adamlar kendileri üretiolarmıs ordan satıolar

13. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    o zaman güle güle besle ...

Sayfayı Paylaş