Karadeniz Pet

salmaya konan kuşlar

alse

Paylaşımcı Üye
salmaya atılan kuşlar bir biriyle akraba olmuyormu yavruları bir birleriyle eş tutunca yada eşler birbirini değişince bu şekilde kim kime dumduma herhangi bir sorun olnuyormu daha önce kardeş kuşlar bir biriyle eş oldumu sorun olurmu diye sordum herkes olur dediler bu şekil salmaya atınca hepsi bir biryle karışıyor sorun olmazmı

hocam bir muhabbet kuşu kuluçka dönemini yalnızca bir eşle sürdürür ve yumurtalar yani yavrular aynı anne babadan olur

Arkadaş sanırım yavruların büyüdükten sonra kardeş kardeşe eş tutabileceğinden bahsetmek istemiş..

hayatları boyunca eş değiştirmezler demedim tam tersi eş değiştirirler ama bir kuluçka döneminde dişi yalnız bir erkekle eş tutar ve yumurtalar o erkekten olur, kardeş kuşların eş tutması yüksek ihtimaldir yani siz buna müsade ederseniz kardeş kuşlar birbirleriyle eş tutar ki ben buna karşıyım tavsiye etmiyorum

harbi yarın bi gün bizimde yavrular olunca bi erkek bi dişi kuşu kendime ayırıp kardeş kardeşe çiftleştirmek istiyorum sonra akraba evliliği diye yavrularda sorun olmasın kardeş kardeşe çiftleştiklerinde

kardeş ile eş tutmuş kuşların sakat olma ihtimalleri yüksek hocam, ayrıca aynı kan oldukları için ırkları küçülür git gide yani güzel yavrular alınamayabiliyor ve sırf bu yüzden verimli güzel sağlıklı yavru alabilmek kümeslerine başka başka kuşlar alan insanlar var kan karıştırmak için

Anladım o zaman bi erkek kuş ayırır kendimize gider petshopa yanına da sonra büyügünde alırız bi dişi olur biter.

hocam kardeş oldukları için anlaşmaları kolay oluyor, ve anlaşan iki kardeş kuşu aynı kafese koyup bide yuvalık koyunca yavru almak çok kolay bişey ama sonucu hüsrandır bence, şimdi benim salmamda kardeş kuşlar var sırf kardeş kardeşe eş tutmasınlar diye salmaya yeni kuşlar alıp atıyorum

hocam kardeş oldukları için anlaşmaları kolay oluyor, ve anlaşan iki kardeş kuşu aynı kafese koyup bide yuvalık koyunca yavru almak çok kolay bişey ama sonucu hüsrandır bence, şimdi benim salmamda kardeş kuşlar var sırf kardeş kardeşe eş tutmasınlar diye salmaya yeni kuşlar alıp atıyorum
işde bende diyorumki eşdeğişti diyelim analar aynı babalar ayrı iki yavru oldu onlarda bir biriyle eş tutu yada babalar aynı işde ozaman kan aynı kan oluyor başka kuş atıncada nerden bilecen hangisi hangisiyle eştutu yani karma karışık oluyor bu salma işinde ozaman en iyisi ayrı kafeslerde tutmak bir çiti başka kafesde diğer bir çifti başka kafesde tutmak gerek heralde

işde bende diyorumki eşdeğişti diyelim analar aynı babalar ayrı iki yavru oldu onlarda bir biriyle eş tutu yada babalar aynı işde ozaman kan aynı kan oluyor başka kuş atıncada nerden bilecen hangisi hangisiyle eştutu yani karma karışık oluyor bu salma işinde ozaman en iyisi ayrı kafeslerde tutmak bir çiti başka kafesde diğer bir çifti başka kafesde tutmak gerek heralde

hocam siz salma üretiminden bahsediyorsunuz sanırım ama o üretim türü hakkında pek bilgim yok, en güzeli tabi bu bana göre, salmada anlaşan kuşları ayrı bi kafese koyup onları takip etmek

benim yavrularda çıkacak salmaya farklı kuşlar alacağım kan bağı olmasın diye

Geri