şampiyon neden konuşmuyor?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve tugaysit tarafından 25 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. tugaysit
  Gizli

  tugaysit Guest

  Arkadaşlar benim şampiyon yaklaşık 3 aylık ama günde en az 1-2 saatimizi ona ayırmamıza rağmen hala konuşmadı.Neden acaba?Cinsiyeti erkek çekoslovak. Annem ve ben ilgileniyoruz acaba kadın ve erkek ayrı seslerini duyduğundan mı konuşmuyor.Tek kişinin mi ilgilenmesi lazım?
   
 2. Mete Aytun AYDIN
  Gizli

  Aynen öyle arkadaşım. Evcilleştirme sadece bir kişi tarafından yapılmalı. Kuşun sadece seni arkadaşı olarak benimsemeli ancak öyle konuşur. Birde kuşa göre değişiyor bu durum kimi kuş daha cana yakın oluyor hemen insanlara ısınıyor ve konuşmaya başlıyor,kimiside çok çekingen ve ürkek oluyor insanlara alışana kadar 6 aylık oluyor zaten o yaştan sonrada çok zor konuşuyor ;). Kısacası birazcıkta şans işi.
   
 3. Yunus Emre OĞUZ
  Gizli

  ben öyle düşünmüyorum bi yerde okumuştum muhabbet kuşları kızıştıklarında çiftleşmek dişiyi etkilemek için en baskın sesi taklit ediyorlar evde de kuş başka kus sesi duymadığından insanın sesini duya duya onu taklit ediyor genellikle erkeklerin daha çabuk ve daha çok kelime öğrenmesi erkeğin dişiyi etkilemek için sesleri taklit etmesinden sanırım yoksa senin sesi beğenmedim nerde benim kankam olayı olmaz diye düşünüyorum
   
 4. tugaysit
  Gizli

  tugaysit Guest

  yani konuşur diyorsunuz peki nasıl konuşturabilirim?
   
 5. Yunus Emre OĞUZ
  Gizli

  zaman işi ama garanti değil tabiki konuşupkonuşmayaçağı konuşturucu yem flan zırvalıklarına inanmayın hiç bi etkisi yok olamazda siz kuşa zaman ayırıp belirli bi kelimeyi tekrar edeceksiniz zamanla kuş taklit ederse edecek etmicekse etmicek :)
   

Sayfayı Paylaş