Karadeniz Pet

Sanirim 1 aylik alisma ne zaman olur

Drn Selim

Yeni Üye
Yavri diye aldığım muhabbet kuşum bana nezaman alışır elimi içeriye koyuyorum demirlere kaçıyor alali 4 gun veya 5 gun oldu 1 aylik sanirim ama kucukde zaten napabilriim bana cok baglansn hergun konuşuyorum onunla babacik cic kus diyorum dinliyor beni

Yukarıdaki link yardımcı olacaktır size, eğer eksik bulduğunuz yer var ise sorabilirsiniz.

Resimde atabilirim isterseniz bide bziim evin lambasina avizesime alisti elimde yem yedirdim sabah doydu pır r oraya gitti uçuyor yuvasina degil oraya gidiyor ama daha alali 3 gün oldu yavru bide cok ilgi gosteriyorum surekli kelimelr diyorim ona elimden basimdan inmesini hiç istemiyorum insallah alisir sizin ekleyeceginiz birsey varmi abilerim kardeslerim

İlgiyi hiç kesmeyin avizeye veya başka yere gitmesi normal.Burada önemli olan kuşu kafesine koymak için kovalamayin çok ürkek alışır.

Tamam peki ilgiui kesmiyorum o halde bi sorum daha olacak kafesine ne zaman alisir bu peki 5 gun filan oldu alali iste

5 günde kuş eğitilmez ve erkek kuşlar dişilere göre daha çabuk evcilleşir ve konuşur kuşunuzun fotosunu atın

zamanla alışır biraz sabırla ilgi göstermek lazım. elinize alışmasını istiyorsanız kafesteyken elinizi içeri sokup hareketsiz bekleyin 10 15 dk her gün. amaç elinizin kokulcak bişi olmadığını anlamasını sağlamanız :)
ve ayrıca uçabiliyosa 1 aydan daha büyüktür diye tahmin ediyorum

Son düzenleme:
Geri