Karadeniz Pet

sanırım alıştırıyorum

fehmi357

Yeni Üye
daha dün parmağımı sokunca orada oraya kaçıyodu bugün çok sakin sürekli ona maviş diyip duruyom hep başındayım çok ilgi gösterdiğim için mi acaba artık kaçmıyor parmağımdan felen ama nedense avcumu açınca tedirgin oluyor böyle baya ilgi göstersem ona kolay alışır mı yada bugün soğuk algınlığı ilacı attım felen ona mı uyku felen mi yaptı :D

Son düzenleme:
Kuşunuza avuç içiyle yaklaşırsanız sizden ürkecektir ve size alışması epey zor olucaktır. Kuşunuz dışardayken bile yani evin içinde uçuyorken bile kafesin içine sokmak için avucunuza zorla alıp kafese götürmenizi tavsiye etmem. Aynı şekil tek parmağınız ile ayağına doğru yaklaştırın kendisi gelecektir tabii eğer dediğiniz gibi alışmışsa.. Bir diğer yöntem ise kafesin ağzı açık bir şekilde kuşunuzua yaklaştırmak. Dediğim gibi evcilleştirmek istiyorsanız avucunuza almayın 5 parmağınızda yaklaşmayın 1 veya 2 parmağınız ile yaklaşırsanız size alışıcaktır ve güvenicektir :)

Maşallah güzel haber bunlar iyi eğlenceler ilgilenin tabiki alışır

hepinize teşşekürler dediğin gibi 1 parmağımla yaklaştım parmağıma baktı sonra ısırdı felen bi karnı sevdim durdu yanlız bıynunu orayı da okşuyacaktım ki bi elimi felen kaptı korktu çektim acaba yavru olduğu için mi böyle çabucak ısındı bana

hepinize teşşekürler dediğin gibi 1 parmağımla yaklaştım parmağıma baktı sonra ısırdı felen bi karnı sevdim durdu yanlız bıynunu orayı da okşuyacaktım ki bi elimi felen kaptı korktu çektim acaba yavru olduğu için mi böyle çabucak ısındı bana

E Tabi yavrular daha çabuk alışır. Birden bire elini hızlı hızlı hareket ettirirsen korkar. Ben mesela 1 parmağımla veya 2 parmağımla kafesin içindeki kuşu severim ama her adım milim ilerler yani çok ağır hareket ederim o konuda korkutmamaya çalışıyorum yavrumun babası mesela boncuk onada aynı şekil yaklaşırdım hep şimdi artık 4 parmağımı soksamda nafile kaçmaz direk parmağımın üstüne çıkar kafesin ağzını açıyım kafesten çıkar direk gelir omuzuma konar kulağıma konuşur baya bi kelime biliyor :) Gaga kısmını boyun kısmını sevin yavaş yavaş ayaklarınıda sevin Sonra aynı yavaşlıkta sırtına kanatlarına doğru seversiniz zaman zaman sizin ona zarar vermeyeceğinizi anlıycaktır kafesin içinde size alışmış olucaktır artık bu dediklerimin aynısını kafesin dışındada uygulayın omuzunuza konucaktır hep ;):p:)

Geri