Karadeniz Pet

Sanırım soğuk algınlığı

Serdar Şerifoğlu

Paylaşımcı Üye
Muhabbet kuşum
bir kaç gündür

tüyleri kabarık
uyuklar vaziyette
fakat cansızlık halsizlik yok
iştahı yerinde
yanlız yemi yere döküp
yerden yiyiyor
bide sanırım seçiyor
aspur u yiyor

bildiğim kadarıyla
birazda araştırdım
hafif soğuk algınlığı

Bildiğim kadarıyla
suyuna antibiyotik koydum
Daha sıcak tutmaya çalıyorum

farklı daha etkili
tedavi
bi yöntemi bilen
varmı

Teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:51 -->-> Daha önceki mesaj 23:40 --

Çok hiz dibi gördü konu

kanarya yemi verin ve dediğiniz gibi sıcak tutun geçmiş olsun

İlaç antibiyotik verdim
ikigun
devam etsem mi

Hemen antibiyotik vermeyin. Kuşu daha kötü edersiniz. Ayrıca ne verdiniz? Yemini döküyorsa akıllı yemlik kullanın. Soğuk algınlığının ilk aşamasında sera bronchipur verin sadece.

Ben ne antibiyotik ne de vitamin kullanıyorum bu nedenle bir fikrim yok üzgünüm

Vitaform anladım eyvallah

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:20 -->-> Daha önceki mesaj 00:18 --

Zamanla geçiyor mu diyosun

Sıcak yere alıyorum öyle bir durum olursa kanarya yemi veriyorum meyve sebze takviyelerim de oluyor mamalarını da eksik etmemeye çalışıyorum antibiyotik veteriner eşliğinde belki kullanılır fakat vitaminlerin kuşun dengeini bozduğunu bağımlılık yaptığını düşünüyorum bu sadece benim düşüncem belki de çok çok faydalıdırlar

Sıcak yere alıyorum öyle bir durum olursa kanarya yemi veriyorum meyve sebze takviyelerim de oluyor mamalarını da eksik etmemeye çalışıyorum antibiyotik veteriner eşliğinde belki kullanılır fakat vitaminlerin kuşun dengeini bozduğunu bağımlılık yaptığını düşünüyorum bu sadece benim düşüncem belki de çok çok faydalıdırlar

Benim kuşuma ihtiyaç oldu şırıngayla ağızdan verdim. Hatta damardan iğneyle enjekte edildi. Ama diğeer kuşlarıma da damla kullanmadım. Herşeyin bir yeri zamanı var doğru olanı yapıyorsunuz.

15a8cc1c0a6a9c2a58a34ab93d4a28b2.jpg

Bende bir tüp var veteriner kakalamıştı. :D

Geri