petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

sanırım soğuk algınlığı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve ufuklarotesi tarafından 13 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. ufuklarotesi

ufuklarotesi New Member

Beğenileri:
    0
    iyi akşamlar. kuşum sık sık hapşırıyor ve ara ara sesli nefes alıp veriyor. nefes alış verişlerde kuyruğunu inidirip kaldırıyor. cereyanda kalmadı. neoteramicin kullanmaya başladım bugun. yemini filan yiyor. su çtiğini pek görmüyorum o yüzden ilaçlı suyunu arada ağzına damlatıyorum günde bir iki kere. geceleri üzerini örtüyorum sıcak kalması için. Tedavi için ne yapabiliriz. ya da veterinere gidip antibiyotiğe mi başlasak. antibakteriyel olan neo teramicin tedavi eder mi. normal bi suluğa çay kaşığının 3 te 1 i kadar koyuyorum. Antibiyotiğe baslasammi neoteramicine devam mi etsem?

#1 ufuklarotesi, 13 Ekim 2015
    Son düzenleme: 13 Ekim 2015
  2. Arito

Arito New Member

Beğenileri:
    0
    Gözlerinde sulanma varsa ve burnu ıslaksa çeyrek diş sarımsağı ezerek suyuna ekle su içiyordur o merak etme ağzına damlatmana gerek yok 1 hafta dediğim gibi devam et iyileşmezse veterinere götür sarımsakla yapılan tedavi gribin ileri seviyeleri için.

3. hido94

hido94 Member

Beğenileri:
    8
    aynısı benim kuştada vardı tetradox kullandım ve e vitamini 4 5 günde geçti üşütmenin tedavisi antibiyotik insandada bu böyle

#3 hido94, 13 Ekim 2015
    Son düzenleme: 13 Ekim 2015
  4. ufuklarotesi

ufuklarotesi New Member

Beğenileri:
    0
    Tesekkur ler öncelikle. Tetradox grip ve solunum yolu rahatsızlıklarında kullanılmaz yazıyor. Yarın baytril temin etmeye calisicam. Hayvan resmen sesli nefes alıyor.burun tıkalı gibi.ara ara idi.arttı bu aksam.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:33 -->-> Daha önceki mesaj 02:08 --

Sarmısak neo teramicin ile ağır kaçar mi acaba? Hayvanı ilaç delisi yapmak istemiyorum.

5. hido94

hido94 Member

Beğenileri:
    8
    tetradox solunum yolları için kullanılan etkili bir antibiyotik kullanırsan faydasını görürsün en geç 5 günde kuşun hiçbişeyi kalmyo

6. Arito

Arito New Member

Beğenileri:
    0
    Son çare olarak kullanmalısın sarımsağı dediğim gibi...

Sayfayı Paylaş