Karadeniz Pet

Şans mı?

speedy_one

Meraklı Üye
Arkadaşlar, muhabbet kuşlarının üremesi için sessiz bir ortam şart mı, yoksa tamamiyle şansına eş tutma olayı mı?

Eş tutma olayından bahsediyorsan biraz şans gibi. :D Tabii uygun ortam sağlanırsa daha iyi olabilir her şey. Dişiler biraz zor beğeniyor, sorun olabiliyor.

Eş tutma olayından bahsediyorsan biraz şans gibi. :D Tabii uygun ortam sağlanırsa daha iyi olabilir her şey. Dişiler biraz zor beğeniyor, sorun olabiliyor.

Arkadaş kuşlarını çiftleştirmek için 999999 yıl uğraştığı için onun tecrübelerine güven haha :D

Ortam ve bakım ile ilgili. Tek çiftle üretim yapanlar da var..

Sevtap hanımın tecrübelerine güvenmezsem hata yaparım zaten, bütün aşamalarının yakın takipçisiyim, şans başka şey azim başka şey :) Bizimkisi tamamiyle hobi.Evcil bir erkek kuşumuz var,adı çapkın, dişi kuş seçtirdik, kuş cevval bişey çıktı. Gece ışığı kapatıp içimiz rahat yatamıyoruz,ışıklar sürekli açık,yoksa çapkın 2 dk da nakavt. Sağlam dövüyor dişi. Mecburen dişi kuşumuza daha cevval bi erkek seçtik. Elimizde 3 kuş, napcamızı bilemiyoruz.

Kuşları çiftleştiricem diye psikolojilerini bozdun :D
Yumurtlamaya korkuyor zavallı kuş :D

Ahahah kurban olsun o bana. :D Onlarda benimkini bozdu. Ay yumurtlasalar da gözüm açık gitmese:D Seninki de sen karışma diye gözünü oymuş nasıl strese soktuysan. :D:p

Yok yok,olmadı bu çapkın,güzel eğitemedik biz bu kuşu. Bütün dünyası oyun üzerine,aslını inkar ederek elindeki güzelim kızı kaçırdı.

Peki bir soru daha; evcil kuşumuzla çiftlerin aynı odada olması çiftleri rahatsız eder mi?

Peki bir soru daha; evcil kuşumuzla çiftlerin aynı odada olması çiftleri rahatsız eder mi?

Çiftleri her şey rahatsız edebiliyor ya. Özel hayat kavramı epey gelişmiş kuşlarda. Eğer bir başka çiftin sesini duyarlarsa tahrik olabiliyorlar ama tek bir kuş muhtemelen öyle bir etki yapmaz.

Çiftleşmesini istediğiniz kuşlar için gözden uzak bir yer hep en iyisi

kafanı şişirirler tek olan sürekli onları yanına gitmek isteyecek

Sizin bahsettiğiniz durum yani tek olanın sürekli onların yanına gitmek istemesi şimdiden sıkıntı yaratıyor zaten. İşin bizi üzen yanı evcil kuşumuzun dişiye baya alışmış olması. Ama evcil olduğu için dişiye göre epey geri planda kaldı. Diğer yandan sesleriyle kafamı şişirmeleri hiç sıkıntı değil,seviyorum hergeleleri:)

Geri