petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

(SanSar)Bahçenizdeki hayvanların düşmanı

Konusu 'Doğada Yaşayan Diğer Hayvanlar' forumundadır ve Emin YÜKSEL tarafından 21 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Emin YÜKSEL

Emin YÜKSEL New Member

Beğenileri:
    0

Aracım ile giderken karşı şeritteki araba çarptı dikkatimi çekti ve kontrol ettim.

Bahçenizde beslediğiniz hayvanların düşmanıdır.kümesinize girip çıktığında oradaki havyanların hepsini öldürmüş olur kafalarını ısırır kopartır yemeden bırakır..geceleri ortaya çıkar..sıkıştırıldığında insana saldırır pençe ve dişleri keskindir.​

2. Abdurrahman CENGİZ

genelde tavuk düşmanıdır

3. Furkan ÇETİN

Yazın arka bahçemde görmüştüm üstüne gidince pençe attı, ayakkabımı yırttı nasıl bir pençeyse :D .

4. Aynur AL

Aynur AL New Member

Beğenileri:
    0
    3 yildir her gece bahcemden gecip yan komsunun guvercinlerin yanina giden hayvan.. ismini bile duymamistim 3 yil öncesine kadar.. ne musallat bir hayvandir ne kadar cit yaptirdim jiletli tel ama fayda yok yinede bahceme gayet rahat girebiliyor.. tavsanim var aksamlari bahceye salamiyorum korkudan..

5. Emin YÜKSEL

Emin YÜKSEL New Member

Beğenileri:
    0
    evet güvercin ve tavuk bayıldığı besinler....eğer sansarı yakalamak istiyorsanız 1-2 metre arası pimaş boruyu dikey toprağa gömün içerisine tavuk parçası atın gelip içerisine girecektir boru kaygan olduğu için pençeler bir işe yaramayacak ve çıkamayacaktır.

6. Aynur AL

Aynur AL New Member

Beğenileri:
    0
    Evet pimas boruyu cok diyen oldu birde yumurtaya zehir enjekte edip bahceye birak dediler.. ama bunlar bir tane degilki sonra beni dusman bilir intikam falan alirlar diye korkuyorum..

7. Hürkan YILMAZ

Bilmezmiyim tarasımıza kadar çıkıyo nası oluyosa güvercin var bizde 50-55 tane mübarek hastaları ayırdığımız yerlere nabıyo ne ediyo giriyo ve kafayı koparıyo vın kaçıyo ortalıkta yok bulsam napcamı biliyomda :D

8. Emin YÜKSEL

Emin YÜKSEL New Member

Beğenileri:
    0
    :) en iyisi hayvanlarımızı daha güvenilir bi şekilde korumalıyız.

9. kingpin

kingpin Guest

Bizim kümese de girmişti bir ara :D

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. BuraK Kotaran

BuraK Kotaran New Member

Beğenileri:
    0
    Kafa tasının geçtigimiz her yerden geçer bu hayvansı 80 yakın civcivli telef etmişti

11. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Ben öldürme yanlısı değilim , sonuçta bu da bir canlı. Korunma yöntemlerini araştırıp hayvanlarınıza daha korunaklı yerler yaparsanız hiç bir sorun yaşamazsınız. Doğanın kanunu gereği bu hayvana da bu görev verilmiş. Bu nedenle onu öldürmek veya boru içine hapsederek ölümüne terketmek çok cani ve vahşicedir.

12. Emre AVCI

Emre AVCI Guest

köpek besleyin köpeğin kokusunu duyduğu yere gelmez

13. Okan Tufan

Okan Tufan Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
  14. Vto

Vto Guest

25 tane bıldırcınım vardı ne güzel, bi gece hepsini telef etmişti, nasıl üzülmüştüm...

15. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    bizim kümesede girmişti yazın gelip gece kontrol edip son baharda bütün güvercinlerimin kafasını kopardı hiç unutmam akşam kedinin biriyle karşılaşmış tı sabah kedinin yüzü paramparca

16. Murat KILINÇARSLAN

Beğenileri:
    0
    Sansar çok akıllı bir hayvan benim 50 adet güvercinimi telef etmişti.. Karşı karşıya kaldığım zamanda ise kazağımı haritaya çevirip kaçtı ne denediysem olmadı bu hayvana, kedi getirdim kediyide öldürdü. Şimdi köpeklerimi köyden getirip bağladım hiç gelip gittiği yok duvarın yanından bile geçemiyor, o gitti bu seferde tilki gelmeye başladı kümesi geçemiyor o ayrı mesele :D

17. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Bizim kümeside bir gece açık unutmuşuz bütün tavukları telef etmişti.

Sayfayı Paylaş