petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Şansım Yok

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve .[Nokta] tarafından 27 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. .[Nokta]
    Gizli

.[Nokta] Guest

S.a arkadaşlar 2 haftadır çift muhabbet kuşuyla ilgileniyorum.
    İlk getirdiğim muhabbet kuşlarım gece dişi erkeği köşeye sıkıştırıp dövünce geri götürdüm 3 gün önce salma kafeste birbirine yem yediren 2 kuş görüp onları getirdim eve erkek tüyde dişi ara sıra yanına gelip yaklaşıyor erkek kaçıyor.
    ve az önce resmen gaga gagaya birbirlerine girdiler ben seslenince biri yere düştü diğeri kenara çekildi sizce ne yapmam gerekir beklemem mi gerekir yoksa götürüp tekrar eş bulmak için mi uğraşayım ?

Kafeste bulunanlar.
    Çifthane kafes.
    4 Adet ahşap tünek
    1 adet suluk
    1 adet akıllı yemlik
    1 adet kemik
    1 adet gaga taşı
    1 adet kuş kumu
    ve yuvalık sizce ne yapmam gerekir.

2. ismail kaan
    Gizli

ayır bisüre sonra tekrar birleştir bence :)

3. ismail kaan
    Gizli

vede küçük bi kafesin varsa ona geçir birbirlerini az görsünler yakından :)

4. .[Nokta]
    Gizli

.[Nokta] Guest

Kucuk kafesım var ona alsam ıyıce kavga etmezler mı ?

5. Duranettin ERAYDIN
    Gizli

Yemlik bir taneyse eş de tutsalarda yem kavgası çok olur açlık aşkın da önüne geçer yemi bile kıskanabilirler.
    Yem bol karınları tok olursa kavları da oyuna dönüşür.Yemlik sorunu yoksa biraz daha bekleyin yumurta maması yeşillik felan verin.

6. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    bende kavga ediyorlar diyerek ayırdım saldığımda daha bir sevgi ile yaklaşır oldular birbirlerine

7. ismail kaan
    Gizli

:) ayırmayı dene bide arkaşların, abilerin dediklerini yap bakalım kader bu ... :D

8. .[Nokta]
    Gizli

.[Nokta] Guest

Bakalım şu an 2.ci yemliği taktım ayıramayacağım şu an diğer kafeste başka kuşum var.

9. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Tüneklerini en fazla 2 ye düşür.

10. .[Nokta]
    Gizli

.[Nokta] Guest

2 tunek mi olsun peki onuda ayarlıyorum hemen başka önerisi olan ?

Sayfayı Paylaş