petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sarı Darı ve Versele Laga Yem

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Faruk KILIÇ tarafından 6 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. Faruk KILIÇ

Faruk KILIÇ New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşuma versele laganın yemini veriyorum ama kuşum yemin içerisinden sarı ve kızıl darıyı seçiyor aspur ve yulafı binde bir yiyiyor bende sırf sarı darı aldım.Kuşuma sarı darıyı versele lagayla karıştırıp mı vereyim yoksa sarı darıyı sade mi vermeliyim?

2. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    bence sarı darı olmayan yemlerden verki diğer tohumlarada alışsın hepsinin ayrı bir besin değeri var tek tohumla beslenen hayvanlar iyi gelişemez hastalığa açık olurlar vitamin minaral protein vs.. alamadıkları için diye düşünüyorum ben

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    269
    Yem karışımları hazırlanırken her tohumun enerji,protein vb. özelliklerine göre karışımın içinde ne kadar olacağına karar verilir. Kaliteli olan markalar bu oranı en iyi şekilde ayarladıkları için tercih edilirler. Dolayısıyla tek çeşit tohumla besleme diğer tohumlardan alınacak yararlı değerlerin alınamaması demektir.

Sayfayı Paylaş