Karadeniz Pet

Sarı kuş çok sakin..?

• Konbuyu başlatan ismail025
  • Başlangıç tarihi
I

ismail025

Guest
Arkadaşlar sarı kuş şişkin ve çok sakin duruyor. Elimi kafese soktuğumda beyaz çok aktif fakat sarı kendini sevdiriyor çok sakin duruyor sebebi nedir acaba?

ug27y.jpg

ug2cl.jpg

dostum çift kuşlarda şu oyuncak kuşu kaldir. onu başka bir kuş saniyolar. yenı aldiysan normal .ne zamandır kuş sizde.

Kuşları alalı daha 2 gün oldu. Oyuncakları ballı kraker felan kaldırdım.

Kuşları alalı daha 2 gün oldu. Oyuncakları ballı kraker felan kaldırdım.

2 gün olduysa normal ben alalı 1 hafta falan oldu çift almıştım hem de ilk günler çok hareketsizdiler sadece yemliğe gitmek için hareket ediyorlardır :) hatta birbirlerini bile kaşımıyorlardı.
Şimdi biraz daha alıştıkları için daha iyi gibiler.
Sana tavsiyem hava güzel olduğunda hava alan bi yere çıkar ve güneşe. Pencereye koy misal ama havayı hissetsinler ama cereyanda da bırakma sakın.
Ben bahçeye bakan pencereye koyuyordum ilk günlerde kuşlar bi hareketleniyordu hatta dişi kuş bağıra bağıra firari bir muhabbet kusunu karsıdaki ağaca kadar getirmişti :)
Sonuç olarak sosyal hayvanlar yer değişikliğini elbet yadırgayacak ama bir süre beklemende fayda görüyorum.

Arkadaşım yerlenirini değiştirme sakın değiştirme hiç alışmaz bak ben intenette çok şey okudum hiç uymadım 2 kere kaçtı haraketi hepsini çıkar elini sok tellerden eli acıyında eline gelirler sonra 1 hafta geçince kafesi aç bırak şuan 1 hafta 1 gün oldu omzumdan inmiyo

Yer değiştirmede ki kastın kuşların odasını mı kastediyorsun ? Yeni aldık 2 gün oldu kaç gün sonra çıkarmalıyız?

Ortam değiştiğinde kuşlar genelde durgunlaşır.3-5 güne kendine gelir.merak etmeyin

Geri