Karadeniz Pet

Sarisinim geldiiii :) yas cinsiyet tahminjii

unaloner

Yeni Üye
Erkek ve yeme duseli 2 hafta oldu dedi aldigim abi. Siz ne dersiniz
f225a4837d54bc6483c65e686079fd24.jpg
f5b8270cc7361320dc65a5327dab5fc5.jpg

LG-E975 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maşallah 2-3 aylık erkek tüyü kadar ömrü olsun.

Lutino bunlara mı deniyor yoksa tamamen sarı tüy mü olması gerek?

Acikcasi bi fikrim yok. Cok pis isiriyor ya ondan disi mi diye suphelenmistim:)

Isırıyorsa bile o yaşta kanatmaz. Ama bi 10 dk sürer acısı, ben de dün ısırttım ordan biliyorum. :)

Isırıyorsa bile o yaşta kanatmaz. Ama bi 10 dk sürer acısı, ben de dün ısırttım ordan biliyorum. :)
Yok kanamaz kanasa da cani sagolsun :) parmagimdan korkmuyo da biraz dusman gibi davraniyor artik alismasini beklicem parmagimi kafese sokuyom elinden gelse koparip yicek [emoji1]

ilk kuşunuzsa yukarıdaki linkteki paylaşımları mutlaka okuyun. Kuşu ilk birkaç gün elinize almaya çalışmayın derim.

Hayırlı olsun güzel kuşmuş uysal kaçmıyor parmağınızdan kısa zamandada konusur zaten sonrada burdan paylaşın bize:d

Elinizi kafes içine sokun.Göbeğinin altına dayayarak parmağınıza çıkmasını sağlayın.Büyük ihtimal korkup kaçacak ve çıkmayacaktır.Ama siz ani hareket etmeden parmağınız ile peşinden gitmeye devam edin.Eninde sonunda yorulup pes edecek ve parmağınızda duracaktır bi süre.Her gün bunu tekrarlayın birkaç kere.Durduğu süre de zamanla artar, bir süre sonra da parmağınızı uzatır uzatmaz kuş üstüne kendısı atlar.O duruma gelince de kuşu parmağınızda dışarı çıkarırsınız,dısarda da yanınızdan uzaklastıkca aynı taktiği uygulucaksınız.Kuşu mecbur kalmadıgınız sürece avuçlamayın ki sizden ürkmesin

Hayırlı olsun güzel kuşmuş uysal kaçmıyor parmağınızdan kısa zamandada konusur zaten sonrada burdan paylaşın bize:d
Kafasini boynunu kasiyorum dehset hosuna gidiyor keretanin [emoji1] ismini sapsik koydum insallah alisir ve konusur en kisa surede :)

Elinizi kafes içine sokun.Göbeğinin altına dayayarak parmağınıza çıkmasını sağlayın.Büyük ihtimal korkup kaçacak ve çıkmayacaktır.Ama siz ani hareket etmeden parmağınız ile peşinden gitmeye devam edin.Eninde sonunda yorulup pes edecek ve parmağınızda duracaktır bi süre.Her gün bunu tekrarlayın birkaç kere.Durduğu süre de zamanla artar, bir süre sonra da parmağınızı uzatır uzatmaz kuş üstüne kendısı atlar.O duruma gelince de kuşu parmağınızda dışarı çıkarırsınız,dısarda da yanınızdan uzaklastıkca aynı taktiği uygulucaksınız.Kuşu mecbur kalmadıgınız sürece avuçlamayın ki sizden ürkmesin
Suan icin hic bi seklde korkmuyor zaten dun aldim ve aninda parmagimda gezdrdim sacima fln konuyor tabi bi sure disarda kalnca hemen yuksek bi yere gidiyor ama oyle yakalama derdi fln yok elimi dokindurunca uzerine cikiyor. Bi sure sonra kendiliginden bana gelir insallah

Lutino bunlara mı deniyor yoksa tamamen sarı tüy mü olması gerek?
lutino; tamamen sarı ve gözü kırmızı olan cins e deniyor. tamamen sarı ve siyah göz olanlar DF(Double Factor- Çift faktör) olarak geçer. Konuda söz konusu olan kuş yerli bir erkek 1.5-2 aylık. Tüyü kadar ömrü olur inş.

5 ay sonra gör sen o kuşu tanıyamassın alışır zaten alışık gelmiş doğuştan geçen bahsetmiştim bu tarz kuşları bulmak önemli her yavru aynı olmuyor uysal sakin.

5 ay sonra gör sen o kuşu tanıyamassın alışır zaten alışık gelmiş doğuştan geçen bahsetmiştim bu tarz kuşları bulmak önemli her yavru aynı olmuyor uysal sakin.
Aynen beni de sevdi ben biraz aceleciyim tam benlik bi kusmus ondan rahatim suan. Zamanla daha da alisir. 5 ay sonra taniyamazsin drrken anlamadim ne demek istedgni

Hem yavruluğunu ve ilk tüyünü atmış olacak size dehşet alışacak,ve ilgilenirseniz konuşacaktır ozaman daha iyi vakitler geçireceksiniz konuşan kuşunuz oldumu bilmiyorum ben o duyguyu yaşadım sadece 1 yıl kadar maalesef

Hem yavruluğunu ve ilk tüyünü atmış olacak size dehşet alışacak,ve ilgilenirseniz konuşacaktır ozaman daha iyi vakitler geçireceksiniz konuşan kuşunuz oldumu bilmiyorum ben o duyguyu yaşadım sadece 1 yıl kadar maalesef
2 tane besledim ama hem alismadilar hem de konusmadilar. Ama smdiki cok iyi durumda rrsmen parmagimdan inmiyor kafesine yere fln koyamiyorum. Insallah dedgn gbi super alisir ve konusur

2 tane besledim ama hem alismadilar hem de konusmadilar. Ama smdiki cok iyi durumda rrsmen parmagimdan inmiyor kafesine yere fln koyamiyorum. Insallah dedgn gbi super alisir ve konusur

Gayet iyi alışmasında sorun olmaz,konuşmasındada ben maviş maviş diyordum konuşacağını sanmazdım bir baktım birisi maviş oğlum diyor:Daklınızda olsun bu şekilde kuş seçin birdahakinede alışacak kuş inanın kafese parmağınızı soktuğunuzda sırtını dahi sevdiriyor umursamıyor sağlıklı olmasına dikkat edin parmağınıza çıkarın kafeste imkanınız varsa ben bunları denerim imkan varsa.

Geri