Karadeniz Pet

sarmisak vere bilerimi?

1 letre suya sarmsak dilimi ezig karisdirib versem bise olmazki bir uretici arkadas herden veriyor qurta ve xesteliye gore

Soğan ve sarımsak konusunda faydalı mı zararlı mı olduğu konusunda tartışmalar var. Ben olsam riske girmezdim. Kuşların sevdiği ve faydalı olduğu bilinen birçok meyve ve sebze varken gerek yok.

2-3 haftada bir suluğa 1-2 damla sarımsak yağı damlatılabilir.
Sarım sak yağı bulunamıyorsa, 1lt suya 2-3 diş sarımsak ezip su böylece verilebilir.
Levent Abi sarımsak toksik özellikli olduğu için genelde önerilmez ama denediysen ve sonuç aldıysan bizde deneyelim.

Levent Abi sarımsak toksik özellikli olduğu için genelde önerilmez ama denediysen ve sonuç aldıysan bizde deneyelim.

Ben denemedim ancak deneyen arkadaşlarım var. Sorun yaşamadıklarını ve yararlı olduğunu söylüyorlar.
Hüseyin vermek isteyince yöntemini söyleyeyim dedim.

Ben denemedim ancak deneyen arkadaşlarım var. Sorun yaşamadıklarını ve yararlı olduğunu söylüyorlar.
Hüseyin vermek isteyince yöntemini söyleyeyim dedim.
Tamamdır abi. Teşekkür ederim. Madem öyle deneyen ve faydasını görenler var, bizde deneyelim.

Sarımsak yerine bira mayası kullanmak daha iyi ikisininzde tüyleri gür ve parlak çıkarma özelligi var

2 diş sarımsağı ortadan ikiye bölüp, 1 litre suda 1-2 gün bekletilip suyunu kuşlarınıza içirdiğiniz zaman,iç parazitler ve helmintlerden kurtulurlar.. bu işlemi kuslarınız kuluckaya yatmadan önce haftada 2-3 tekrar yaparsanız kafidir..

Ezip suya karıltırılmaz ortadan ikiye bölüp iki diş sarımsağı iki buçuk şişeye su doldurup iki gün karanlık oda da bekletilip bir litre suya bir cc sarımsaklı su ilave edilir haftada bir verin geri kalan sarımsaklı suyu

Geri