Karadeniz Pet

Şaşkınım Elime gelmiyo.

ZavaZinGo

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar.Şaşkın adında hollanda mubişim var elimden yem yedi su içti 2.günümüz ama bir parmağıma gemedi ? nasıl alıştırırım acaba ablamın parmağına geliyor bana gelmiyor oysa elimle besliyen benim? :confused:

Korkuttunmu veya Yanında bağrışma yada yüksek ses oldumu?

2. günde parmağına gelmesini beklemek yeni doğmuş bir bebeğin koşmasını beklemek kadar olanaksız. Sabırlı olmalısınız.

Yenimi Doğdu 2. gün diyorsunuz?

Yok 38 günlük kuş.Evde 2.günü

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:15 -->-> Daha önceki mesaj 19:14 --

Korkuttunmu veya Yanında bağrışma yada yüksek ses oldumu?

Yok ben hiç korkutmadım şimdi denedim bir ayağını attı ama sonra geri çekti.? evde 2.günü acaba alışırmı ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:18 -->-> Daha önceki mesaj 19:15 --

2. günde parmağına gelmesini beklemek yeni doğmuş bir bebeğin koşmasını beklemek kadar olanaksız. Sabırlı olmalısınız.

Bekleyelim o zaman.:)

Bak ZavaZinGo Ben sana yavrumu diye soruyorum kaç yaşında biliyormusun?

Eğer Çok iyi davranırsanız 1 haftada bile alışır.Benim kuşum bana 1 haftada alıştı :) Ele geliyor öpüyor :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:30 -->-> Daha önceki mesaj 19:26 --

Eğer ısırıyorsa eldiven tarzı şeyler tak eline. Yanında bağırmamaya çalış.Bol bol çıkar kafesten.Sen veya ben kafeste kalsak sıkılmazmıyız ? :) İlk 3 gün felan eldivenle çıkarmaya çalış.Çıkar merak etme.Sonraki günler (eğer ısırmıyorsa) eldivensiz parmağına eline al. 1 hafta içinde isminede alışır elinede gelir omuzunada gelir.Öper de :) Bunlar hergün yap 1 hafta içinde alışır merak etme :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:41 -->-> Daha önceki mesaj 19:30 --

Ayrıca erkekmi dişimi?

Bekleyin daha 1 ay sonra kacicak yer ararsin evde ayrilmaz pesinden :) hele bide konusursa susmaz dahada ;)

Eğer Çok iyi davranırsanız 1 haftada bile alışır.Benim kuşum bana 1 haftada alıştı :) Ele geliyor öpüyor :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:30 -->-> Daha önceki mesaj 19:26 --

Eğer ısırıyorsa eldiven tarzı şeyler tak eline. Yanında bağırmamaya çalış.Bol bol çıkar kafesten.Sen veya ben kafeste kalsak sıkılmazmıyız ? :) İlk 3 gün felan eldivenle çıkarmaya çalış.Çıkar merak etme.Sonraki günler (eğer ısırmıyorsa) eldivensiz parmağına eline al. 1 hafta içinde isminede alışır elinede gelir omuzunada gelir.Öper de :) Bunlar hergün yap 1 hafta içinde alışır merak etme :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:41 -->-> Daha önceki mesaj 19:30 --

Ayrıca erkekmi dişimi?

Erkek hocam taktik için saol çok uysal eve getirdim yarım saat sonra elime yem koyup yedirdim ve elimden yiyor hep.Birde çok az ötüyor yani bu gün ötmedi neredeyse evde daha yeni olduğu içinmi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:54 -->-> Daha önceki mesaj 19:53 --

Bekleyin daha 1 ay sonra kacicak yer ararsin evde ayrilmaz pesinden :) hele bide konusursa susmaz dahada ;)

yok ya kaçmam ondan gelsin öpsün beni :D

Son düzenleme:
Dur daha 38 günlük :D benim kuşa bile daha konuşmayı öğretmedim :D oda olur kendi ismini ve senin isminde söyler merak etme :D Yavaş yavaş ve iyi bir konuşm öğretmek istersen 1 2 yıl çok hızlı istersen (ki buda iyi değildir) 5 10 ayda öğrenir :)

Dur daha 38 günlük :D benim kuşa bile daha konuşmayı öğretmedim :D oda olur kendi ismini ve senin isminde söyler merak etme :D Yavaş yavaş ve iyi bir konuşm öğretmek istersen 1 2 yıl çok hızlı istersen (ki buda iyi değildir) 5 10 ayda öğrenir :)

:D herneyse elime geldi ya o yeter :D

Benimkide gelmiyo nedenini bilmiyorum :( alalı 7 gün oldu :D ama beni görünce korkmuyor elimi kafesin içine sokunca korkuyor ne yapmalıyım sizce

:D konuşması kaç aylıkken başlar acaba ? birde yanağını kaşıtıyo felan daha hiç ısırmadı beni :) ama elimede gelmedi deniyorum deniyorum olmuyor.:eek:

Genelde 3 aylıkken konuşurlar. Yani 1buçuk ayın var. Hergün 10 dk aynı kelimeyi tekrarla şimdiden

acele etmeyin . ona biraz zaman verin. bebek o daha :D

acele etmeyin . ona biraz zaman verin. bebek o daha :D
Bekliyoruz gagası kahverenginden daha yeni yeni mavileşiyor çok az olsada başlamış :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:27 -->-> Daha önceki mesaj 16:26 --

Zavazingo ismini söylede öyle hitap edeyim :D

İsmim batuhan.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:27 -->-> Daha önceki mesaj 16:27 --

Genelde 3 aylıkken konuşurlar. Yani 1buçuk ayın var. Hergün 10 dk aynı kelimeyi tekrarla şimdiden

Şaşkını hep söylüyoruz bakalım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:28 -->-> Daha önceki mesaj 16:27 --

Benimkide gelmiyo nedenini bilmiyorum :( alalı 7 gün oldu :D ama beni görünce korkmuyor elimi kafesin içine sokunca korkuyor ne yapmalıyım sizce

Benim elime gelyor artık..D

Geri