Karadeniz Pet

şaşkının inadıyla mücadele

• Konbuyu başlatan Kağan Köse
  • Başlangıç tarihi
K

Kağan Köse

Guest
Merhaba.. Ben birturlu kuşla anlasamiyorum. Ac bıraktım yine suan kafese girdi ve yem arıyor. Yemi elime aldigimda ne ele geliyo ne de baska bi tepki veriyo. Anca elimle yakalayip avucuma koyarsam yiyo, gerci arada kaciyo tekrar yakalayip ayni islemi yapiyorum ama olsun. Hergun ucuruyorum hep per hep perde, baska yere konmak nedir bilmiyo. Sabrim da azaldi, nette izlediğim kuslar gibi konussun benle ilgilensin istiyorum ama yok. Sabahlari baya bi car car otuyo bana karsilikta veriyo yalniz tek sorunum anlattigim gibidir. Nasil yapicam neler yapicam bilmiyorum. Irtibat kurun lütfen

kuşu korkutmaktan başka bişe yapmamısın ki sen aç bırakmak ne kuşla ilgilenip konuşup yavas yavas ellini uzatıp alıştırıcaksın kendine , yakalamaya çalışıp eziyet etme eline alınca hoşuna gittiğini sanmıyorum daha dikkatli davran güvenini kazan

Okuduğum kadarıyla kusu kafesten cikarmamaliymisim. Ele alisana kadar yani. Demin kafesin icine elimi soktum elimden yem yedirdim. Ac birakmayi herkes tavsiye ediyo, sence yanlismi ac birakmak Bülent ?

hocam ılk olarak kusu elıne alma sadece parmagını karnına dogru gotur gelırse ne ala gelmezse alısacak yakında ustelık ac bırakmayın su hayvanı ya alıssın dıye.

2ncısı sureklı gıdıp gelın konusun hocam bır ınsan gıbı muhabbet edın yakı9nda alısacakdır sıtede alıstırmak ıcın yazı var onu okuyun

Doğruda ele alismasi icin oyle dediler bende oyle yaptim, pekâlâ hemen takiyorum yem kabini. Ben tüm gun evdeyim bana karsilik veriyo otuyo vs vs. Arada göğsünü parmagimla oynamama izin veriyo. Yavasca davraninca, hergün düzenli olarak ucuruyorum ama yarindan itibaren onuda yapmicam yanlismis. Konusarak bakalim elime omzuma alisirmj gorucem.. Teşekkürler

İlk kuşum Çakal çok yabaniydi. Üç ya da dört aylık idi bana geldiğinde. Tam hatırlamıyorum, ama uçmayı bilmiyordu.

Onun bana alışması aylarımı aldı. Sene sonu ya da başında almış, ancak Ramazan'ın ortasında kafama kondurabilmiştim. Ballı yemi kullandım onun için de. (Her gün dışarı çıkmasına izin verdim. Konuştum. İlgi gösterdim.) Sonra sapık gibi peşimi bırakmıyor, maşallah. :)

Birkaç ay öncede eş olsun diye yavru dişi aldım, 2 ay sonra üstüme konuyor, kendini sevdiriyordu. Öldü. Bir hafta önce falan gene aldım. Ben arada elime alıp severim hatta hep alırım. Ama parmağıma gelin diye kafes içi alıştırmalar da yapmaya çalışıyorum.

Bana göre hayvan en rahat güveni, onun başını boynunu kaşıyınca duyuyor. Ben hepsi ile böyle alıştım. Çok seviyorlar kaşıtmayı boyunlarını. :) Bazı kuşlar benim Çakal gibi inatçı huylu çıkıyorlar, sabır gerekli.

Haklisin ama sabrim kalmadi desem yeri :) kafesin icinde göğsünü oynuyorum isirmaya calisiyo ama :) ayrica ucurdugumda perdeye yapisiyo ve mecburen avuclamam gerekiyo. Ama avuclamakta yanlismis bu yuzden yarindan itibaren ona ucmak yasak olcak :) boynuna dokunmayi denicem. Balli yemin değişik bi faydasi oluyormu acaba. O zararli diye onu denemedim daha. Bu arada ölen kuşun için üzüldüm

Abi sabrım kalmadı diyorsun da daha önce 2 kere daha sordum kuşu elle tutuyor musun diye cevap vermedin kuşu ele alıştıracaksan önce elinle tutup kuşa eziyet etmeyi bırak yazık hayvana seni tutsalar hoşuna gider mi ?

Sağolasın. Baya ağladım onun için. Kafesine bakamadım boş boş duruyordu. İnşallah Gümüş ölmez. :(

Ben de zarar vermedi. Çakal çok sevdi. Hatta sopalarını salıncak ve yatak olarak kullanıyor. Asılı uyumayı seviyor. :) O da ilk zamanlar perdeye falan yapışıyordu. Çakıl da öyle yaptı. Uçmaya yeni alışmasından ya da ortama alışma meselesinden kaynaklanıyor kanımca. Avuçlama. Parmağını uzat, gelmeye mecbur bırak öyle öyle alışır belki.

Uçmasına engel olma. Her akşam çıkart.

Kusa eziyet ettigimi nerden cikardin ki sen ? Perdeden yuvaya koymam icin elime almam gerek mecburen herhalde izgara masasiyla tutamam. Ardarda bikac kisi yazinca genel olarak yanit yaziyorum kisiye ozel degil.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:07 -->-> Daha önceki mesaj 21:05 --

Hilalcim parmagini uzat diyosun ama perdedeyken yanina yaklasinca kaciyo mecburen yakalamk icin elimi kullanmam gerekio. Bazi yerlerde okudum ucmasin ele alisana kadar diyolar iyice aklim karisti. Ayrica senin o yarasayi merak ettim :)

Geri