Karadeniz Pet

Sebebi ne olabilir?

Erkan GÜNEŞ

Paylaşımcı Üye
Diğerine zarar mı veriyor ne yapmalıyım?

Arkadaşlar 50 günlük bile değilken ki daha cinsiyetleri bile tam belli değil biri diğerinin üstüne ayağını atıp duruyor,ayağını ısırıyor,kafasındaki tüyleri çekiyor nedeni ne olabilir?

Son düzenleme:
Ayni kulucka kardesleriyse onlar yuvalikta zaten ust uste durur gayet normal

Son düzenleme:
Yok kuşlar 50 güne yaklaştı ve bildiğim kadarıyla aynı kuluçka değil küçük olan diğerinin ayağını ısırıyor,kafasındaki tüyleri çekiyor ayağını üstüne atıyor kafeste

Doğaldır zaten yavru oldukları için birbirlerine zarar veremezler

Tahminimce arkadasca oynuyorlar

Son düzenleme:
Doğaldır zaten yavru oldukları için birbirlerine zarar veremezler

Ama diğeri kızar gibi ses çıkarıyor bir de diğerinin ayağında sorun var ayağını çekiyor kendine doğru tünekteyken ve yürürken hafif topallıyor ayırdım dün gece sürekli yanyana gelmek için kafesin tellerine yapışıp telleri ısırdılar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:57 -->-> Daha önceki mesaj 13:56 --

Tahminimce arkadasca oynuyorlar

pek arkadaşça gelmiyor bana ilk geldiğinde pısırık duran kuş şimdi canavar kesildi başımıza

Muhabbet kusu tekken sıkılır yanina bi arkadas geldimi gayet hareketli davranislar sergileyebilir.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Muhabbet kusu tekken sıkılır yanina bi arkadas geldimi gayet hareketli davranislar sergileyebilir.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 haftadır bende kuşlar ama son 2-3 gündür bu durumla karşılaştım ne yapacağımı bilemedim açıkcası.Bir yandan birbirlerini kaşıyorlar felan ama biryandan da bu durumlar var..

Ama diğeri kızar gibi ses çıkarıyor bir de diğerinin ayağında sorun var ayağını çekiyor kendine doğru tünekteyken ve yürürken hafif topallıyor ayırdım dün gece sürekli yanyana gelmek için kafesin tellerine yapışıp telleri ısırdılar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:57 -->-> Daha önceki mesaj 13:56 --

pek arkadaşça gelmiyor bana ilk geldiğinde pısırık duran kuş şimdi canavar kesildi başımıza

Ayağını kendine yada midesine göre çekiyosa normaldir benim kuşularda arada yapıyor heralde bu mevsimle ilgilidir yada tiktir ama eğer topallıyorsa nedenleri şunlar olabilir ; Biyerde takılmıştır , annesi üzerinde fazla oturmuştur yada kuş genetik bi hastalıktadır.

Ayağını kendine yada midesine göre çekiyosa normaldir benim kuşularda arada yapıyor heralde bu mevsimle ilgilidir yada tiktir ama eğer topallıyorsa nedenleri şunlar olabilir ; Biyerde takılmıştır , annesi üzerinde fazla oturmuştur yada kuş genetik bi hastalıktadır.

İnşallah geçiçi bi durumdur elimden geldiğince iyi bakmaya çalışıyorum ve böyle görünce üzülüyor insan...

İnşallah geçiçi bi durumdur elimden geldiğince iyi bakmaya çalışıyorum ve böyle görünce üzülüyor insan...

İnşallah düzelir ama sürekli yapıyorsa bi progrem vardır bence kuşlarının üşümediğine emin ol.

İnşallah düzelir ama sürekli yapıyorsa bi progrem vardır bence kuşlarının üşümediğine emin ol.

yok üşümekle ilgisi yok hatta bu aralar hava da güzeldi evde sıcak perşembe kafesi yenilemiştim belkide ayağını biyere sıkıştırmış olabilir

İnşallah 2-3 gündür böyle incinme için tavsiyeniz var mı acaba ne yapabilirim?

Geri