Karadeniz Pet

Sebze maması?

Erkan GÜNEŞ

Paylaşımcı Üye
Selamun Aleykum arkadaşlar forumda sebze konusunda paylaşım var biraz karışık ama yarın kuşlara sebze maması yapmak istiyorum da hangi sebzelerden hangi oranda katmak gerekiyor.Örneğin forumda kara lahana zararlı demişler ama mamalarda da var marul,pancar,havuç,brokoli dışında başka ekleyebileceğim sebze var mı?

Ben havuc,brokoli,ispanak,pancar,misir ve su teresi veriyorum.

Havucu el rendesinden geciriyorum, digerlerini blenderdan geciriyorum. Cok civik olmamalari icin icine kuru yumurta mamasi ve blenderda toz oluncaya kadar ufalanmis misir gevregi katiyorum.Karisimin ne sulu ne kuru olmali, tane tane dokulmesine dikkat ediyorum.

Havucu el rendesinden geciriyorum, digerlerini blenderdan geciriyorum. Cok civik olmamalari icin icine kuru yumurta mamasi ve blenderda toz oluncaya kadar ufalanmis misir gevregi katiyorum.Karisimin ne sulu ne kuru olmali, tane tane dokulmesine dikkat ediyorum.[/QUOTE

forumda görmüştüm parça parça dondurucuda saklanıp kullanılacağı zaman çıkartıp çözüldükten sonra kullanıldığını öyle yaparım mamayıda kullacagım zaman katarım en dogrusu bu olur sanırım...

Geri