Karadeniz Pet

Sebze-Meyve süresi

FFTekdemir

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar malum yaz ayları geldi artık, havalar ısınmasa da :) manavlarda da meyve çeşitleri bir hayli artış gösterdi sorum şu ;
Kuşlarımıza vereceğimiz meyve-sebzeleri kaç saat kafeste tutmalıyız ve fazlası ne gibi sorunlara yol açar ilginiz için şimdiden teşekkür ediyorum.

Ben 4 saatten fazla tutmuyorum.

Yani Sebze ve meyveler 24 saat kalırsa bir sıkıntı olmaz.8-9 saatten sonra erimeye veya solmaya başladığını görürsün.Sıkıntı yok 24 saat kalsa birşey olmayacaktır.

Yani Sebze ve meyveler 24 saat kalırsa bir sıkıntı olmaz.8-9 saatten sonra erimeye veya solmaya başladığını görürsün.Sıkıntı yok 24 saat kalsa birşey olmayacaktır.

Bir de benim kuşlar 30-35 günlükten beri yan yanalar erkek 7 ay 3 günlük oldu ve istekli, dişi 7 ay 13 günlük tık yok ayrıca çift olduklarını da düşünmüyorum. yuvalık takmak istiyorum. Yakınlaşmaları için bir etken olur mu ?

Yani erkek ve dişi olduklarına eminseniz yuvalığı takın zamanı gelmiş alışırlar birbirlerine.Birde foto atarsan daha yardımcı oluruz.

Dilerseniz daha fotoğraf atabilirim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:44 -->-> Daha önceki mesaj 00:27 --

Biraz yardıma ihtiyacım var arkadaşlar

bu kuşlar efsane yavruları olur ,
ben açıkcası 24 aat meyvenin tutulması taraftarı değilim , bir çileği 4 5 saat dışarda tutun tadı bariz şekilde değişiyor , manavlarda nasıl bozulmadna duruyor anlamadım ..

6 saatte bir kontrol edin kokusunu vs. zaten kötü olursa anlarsınız rengi vs. değişir , unutmayın kuşlar boğazına ve keyfine düşkün hayvanlardır :D bizim yemediğimiz şeyleri onlarda yemez daha doğrusu beğenmez , içlerinden söverler bile keratalar o yüzden..

Çok güzel kuşlarınız var maşallah.Erkek Hazır Dişi henüz hazır değil.Dişinin cere kısmında çok hafiften bir mantar başlangıcı var 4 günlük bir tedaviyle çabucak geçer.Troysd kremi yedirerek sürün.Hergün iki defa yaparsanız güne daha canlı ve parlak bir cereyle karşılaşırsınız.Herşeyin sonu sabır.1 yıl boyunca yavru almayı beklediğim çiftim oldu benim.Allaha şükür yavrularınıda aldım.SAbretmek gerek.

fazla yeşillik sebze meyve kusların sindirim sistemini bozup isal a sebep olabilir dikkat et süre 24 saat e kadar çıkabilir taktın tazeliği korudu sürece sorun olmaz

Geri