Karadeniz Pet

Şehir dışı seyahatlerde kuşlar

B

bozkir

Guest
arkadaşlar merhaba,

yarın sabah erkenden şehir dışına çıkıyorum pazartesi öğlen geri gelecem.

kuşumu komşulara veya başka birisine emanet etmek istemiyorum. hem kuşa farklı bir ortam olacak hemde güvenemiyorum.

bu nedenle kuşun iki yemliğini, suyunu doldursam hatta içeriye darı da bırakıp gitsem bişey olmaz değil mi ? kombiyi de kapatmayı düşünmüyorum.

bu arada kafeste tek kuş var.

bEN BU ŞEKİLDE 4 GÜN BIRAKTIM SORUN OLMADI AMA YEDEK SULUK KOY OLURDA SU SIZDIRIRSA KUŞA BİR SIKINTI OLMASIN.

Yedek suluk olduğu taktirde birşey olacağını sanmıyorum eğer imkanın varsa radioyu kısık seste açık bırak evde ses olsun strese girmesin

kombiyi acık bırakmayın aman sıkıntı olmaz kapı pencere kapı olursa

ben evde 5 gün bıraktım suluklarını doldurmuştum yemliklerini ağzına kadar doldurdum kumlarınıda koydum hiçbi sorunla karşılaşmadım..tabi en önemli şey kuşların üşütmemeleri..evin içerisi sıcak olmalı

bizimki 2 gun tek basina kaldi yemi suyu vardi birsey olmadi ama 2 gunde bile strese girmisti. geldigimizde kafesinde bayagi bir tuy vardi. tek bakilan kuslarda boyle bir durum yasanabiliyor.

tek bakılan kuşlarda değil benim kuşlarım çift ama benimkilerde feci strese girmişler eve geldiğimizde kafesin kapısını açtığımız gibi omuzumuzdaydı ikiside..ve hiç girmediler o gece kafese..yanımızda uyudular.. :)

bizimki trip atmisti bize gittigimiz icin. normalde kapisini actigimiz anda omzumuza ucan kus 2 saat boyunca kapisi acik oldugu halde yuvasindan cikmamisti yanimiza gelmemisti. :)

çok farklı kuşlar..onlara bişey olucak diye korkuyorum ailemizin fertleri :) onlarla mutlu olmak çok güzel :)

arkadaşlar tek kuşum var. iki yemliği ve suluğunu doldurdum hatta içeriye bir de darı bıraktım.

eve gelip hemen işe gittim. kuşum da bi sıkıntı yok gibiydi. darıyı bitirmiş yem yemiş. tüy filan görmedim. beni görür görmez kafes kapısına atladı çıkar diye. umarım strese girmemiştir :)

akşam bol bol vakit geçiririz. özeldik ikimizde birbirimizi :)

Geri