petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Şehirler arası taşıma

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve smcn tarafından 24 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. smcn

smcn Guest

Arkadaşlar yaklaşık 1.5 aylığına memlekete gidicem otobüsle yol 8 saat sürüyor bide bunun dönüşü var.Otobüste içeriye almıyorlar evcil hayvanları bagajda gidecek mecbur ama içim elvermiyor hayvan ürkekleşecek psikolojisi bozulacak.Bazı yorumlar okudum benzer şekilde.Denizli merkezdeyim eğer bırakabileceğim bi petshop varsa oraya bırakmak daha mantıklı geliyor döndüğüm zaman geri alıcam tekrar.Sizce ne yapmalıyım ne tavsiye edersiniz

2. emre224

emre224 New Member

Beğenileri:
    0
    Bende 5 saatlik yol ile geldim bugün ama kuş u aldılar sorun yapmadılar kuş taşıma kafes lerinden al yemini de koy üstünü örtü nce ses yapmıyorlar zaten bence bırakma bir yere

3. smcn

smcn Guest

İçerimi aldılar bagajamı ?Birde ufak kafeslerden alsam hayvan 1.5 ay onun içinde yaşıyacak sıkıntı yapar kendine diye düşünüyorum.Büyük kafeside götürmem gerek zaten bir sürü eşyam var.Ben en iyisi kafesine montumu giydireyim yanıma koyayım olmassa bagaja sağlam bi yere asmaya çalışıcaz artık bırakmak istemiyorum bende

4. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    15
    eğer yanına alırsan öter, ses çıkarır sana sıkıntı olur. otobüslerin en arka bagaj bölmesi var küçük bagaj. oraya koydur üzerini de örtsen kuş sadece sarsıntı hisseder onun haricinde olan bitenden haberi olmadığı için çok stres yapmaz. asıl sorun aşırı soğuğa maruz kalabilir.

5. smcn

smcn Guest

Hırkama sarılı şekilde götürücem kapalı gibi olur bide otobüslerin bagaj kısmında havalandırma varmış bu travego vs. eski olmayan otobüslerde.Havalandırma olmasa zaten bu soğukta hayatta bırakmam onu orda

6. mücahitejderha

Beğenileri:
    0
    otobüslerde bagaj kısmının ısısı 0 dereceye kadar düşebiliyor tavsiye etmem. kuş orda ölebilir yapmayın yanınıza alın bence bi şekilde

7. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    15
    bagajda havalandırma varsa daha kötü, soğuk havayı direk içeri alacağı için soğuktan telef olur hayvan.

8. Emrehan DİLEKÇİ

Emrehan DİLEKÇİ Active Member

Beğenileri:
    1
    Sularına uyku ilacı koy bir damla gidene kadar mışıl mışıl uyurlar :D Şaka bir yana yanına al ne olur olmaz ama ses çıkartabilirler, bagajdada götürmeni tavsiye etmem...

9. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Yanınıza alırsanız bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum ya da en iyisi birini bulup emanet etmek. Bir arkadaşımız en arka ufak bagaja koy demiş sakın yapmayın motora yakın orası sıcaktan patlar

10. emre224

emre224 New Member

Beğenileri:
    0
    Bagaj a değil yanıma aldım tekirdag dan bursa ya kadar yanımda geldi çok da ses yapmadı üstünu ört tüm polar ile sardı üşümesin diye ben 5 6 gün taşıma kafesinde idare edicem zaten hep dışarda takılıyor mubis bence 1.5 ay kalcak sinir gideceğiniz yerden 20 25 tl kafeler var geçici alın bence gözünüz arkada kalmaktan ise öyle yapmanız daha mantıklı taşıma kafesleri de 6 tl falan

11. smcn

smcn Guest

Arkadaşlar mağaradan çıkmış bi kaptana denk geldim otobüste.bagaj dolarsa kulu almam bile dedi.nereye almıyosun falan.bagajda götürmek zorunda kaldım polara sardım bavullarla destekledim havalandırmaya yakın koydum kaloriferide açtırdım.sapa sağlam geldik maşallah hiçbişeyi yok kuşumun hatta eş te aldım şimdi hiçbir olumsuzluk olmadı kuş açısından.bagajda öyle soğuk olmuyor aşağıda şöförde olduğundan kaloriferle ılık oluyor ortam.

Sayfayı Paylaş