Karadeniz Pet

Selamlar herkese

• Konbuyu başlatan Turhan
  • Başlangıç tarihi
T

Turhan

Guest
Merhabalar ismim anıl turhan ankaradan aranıza katılıyorum ayrıca bugun bende muhabbetlendim :)) resminide koyayım delıkanlının sizce kafeste eksık bırsey varmı tum gerksınımlerını aldım bırde sormak ıstedıgım bır ıkı soru var
Acaba yemine kum karıştırmam gerekıyormus dogrumudur?
Birde hiç kıpırdamıyor yemıyor içmiyor alışma evresımıdır !?

Teşekkürler iyi forumlar

Merhaba hoşgeldiniz. Hayırlı olsun.
Kuş kumunu karıştırabilirsiniz zorunlu değil tabi.
Ortam değiştiği için biraz durgun olabilir, alışır bir hafta içerisinde.

tpxu1.jpg

Resim açılmıyor Turhan bey tekrar yüklermisiniz.

tpxu1.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:30 -->-> Daha önceki mesaj 21:30 --

Evet oldu bi bakarmısnız rica etsem

Tüneğinizi tahta yaparsanız kuşun ayak sağlığı açısından daha iyi olur.

Evet burak bey okudum yarın alıcam aldığım yer 6-7 aylık dedi ilk hafta çok dokunmayım dıyorum sonra ufak ufak alıştırmaya başlarım diye düşünüyorum ilk hafa dikkat etmem gereken bir şey varmı

Biraz geç kalınmış tabi , yavru olması daha iyi olurdu, alıştırmak istiyorsanız değiştirin.

tpxu1.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:30 -->-> Daha önceki mesaj 21:30 --

Evet oldu bi bakarmısnız rica etsem

kafes seçimi güzel... tabandaki kedi kumu mu? ayrıca tünek fazla yukarda yemliklerle aynı hizaya getir, zaten salıncak koymuşsun iki tünek fazla olmuş fazla tünek kuşun alanını daraltır bir tüneği çıkart...
kalsiyumlu gaga taşı al, suyuna vitamin katıyormusun? spreyini aldın mı?
kuş ile kumunu karıştırırsan daha iyi olur, kum yemin 1/4ü kadar olacak...

Kafesin yuvarlak olması göruntu olark güzel olabilir ama yön duygularini kaybediyorlar.ve sizin icin cok kullanissz olacak.hem tuneklerde hem,aksesuar asmakta sorun yaşayacaksıniz.ayrica kumu ayri kucuk bi yemlikte sunmanizi tavsye ederim.yeme karstirilan kum dibe cöküyor ve yem tozlariyla birlikte çöpe dökulebiliyor.ama ayri koydugunuzda bu ortadan kalkiyor.ama yinede size kalmis.yemle kum birleştirilmez bence

Saygilarımla

kafes seçimi güzel... tabandaki kedi kumu mu? ayrıca tünek fazla yukarda yemliklerle aynı hizaya getir, zaten salıncak koymuşsun iki tünek fazla olmuş fazla tünek kuşun alanını daraltır bir tüneği çıkart...
kalsiyumlu gaga taşı al, suyuna vitamin katıyormusun? spreyini aldın mı?
kuş ile kumunu karıştırırsan daha iyi olur, kum yemin 1/4ü kadar olacak...

Tabandaki zımparaya benzeyen bir kagıt kumlu gıbı
Gaga tası murekkep balıgı kemıgı takılı kafeste
Kumu yemle karıstırdım
Spreyı sıktım :)))

Kumu yemle karistirmanz yanlis.o mübiş o kuma erişemez kum dibe cöktü bile.sizde temizlerken o dipteki kumu dökeceksiniz.kusa bi faydasi yok.ama ayri koydugunuz zaman cani istediginde tadacaktir.tecrübeyle sabit

hala ötmedi kuşum arada azıcık yem yıyıp tum gun hareketsız duruyor