petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Selamun Aleyküm Günaydın Üstatlar Bir Bakar mısınız?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Serkan Mutlu tarafından 21 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. Serkan Mutlu

Beğenileri:
    0
    Merhaba abilerim kardeşlerim benim bir sorum olucaktı 4 adet yavrum var benim 3ü yuvadan atladı ikisi şu an sağlıklı yem kırmaya başladı ama bir tanesi yem kıramıyor annesinin yanına koyuyorum kabul etmiyor ne yapmalıyım kabuksuz yem koysam yer mi yem kırmayı öğrenene kadar bilgilendirirseniz sevinirim..

2. Muhammet BAYDEMİR

Beğenileri:
    12
    Yavrulara yem kırması için genellikle dal dar ve aspur gibi kolay kırılabilen yemlerden öneriliyor. Sizde özellikle dal darı verirseniz kısa sürede kırmaya başlayacaktır.

3. Korhan KARAOREN

Korhan KARAOREN Active Member

Beğenileri:
    55
    Kafes tabanina dal dari ve aspur koyun, diger yavrular yem kirdigina gore onlardan gorerek ogrenecektir. Kardesleri de besleyebilir.

4. Serkan Mutlu

Beğenileri:
    0
    Dal dari ve aspurdan baska bir sey koymadim kafesin tabanina ama yemiyor kirmiyor nedense kabuksuz yem koysam olurmuki ?

5. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    Yavru kaç günlük acaba ? Kabuksuz yem zorunlu olunduğunda verilebilir ama zamanında kesilmez ise yavru büyüdüğünde de kabuklu yemi kırmada zorluk yaşayabilir. Diğer seçenek ise şırınga ile elle besleme yapmak olacaktır.

6. Serkan Mutlu

Beğenileri:
    0
    Muhtemelen 30 veya 35 gunluk yavru diger kardesleri yem kirarken bunun kiramamasi normal mi peki ?

7. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    30-35 günlük yavrunun rahatlıkla yem kırması gerekir. Belkide kırıyordur sizin gözünüzden kaçmış olabilir mi ? Eğer kıramadığından emin iseniz elle besleme veya dediğiniz gibi kabuksuz yem denemeniz gerekecek.

8. Serkan Mutlu

Beğenileri:
    0
    1.5 gundur gozlemliyorum yemi agzina aliyor ceviriyor ceviriyor ama kirmiyor kursagida bos dun geceden beri

Sayfayı Paylaş