Karadeniz Pet

Seneler sonra yine bir tane

mab82x

Yeni Üye
Iyi günler,

ben almanya da yasiyorum. Bu forumu tesadüf eseri buldum. Benim yillar önce bir muhabbet kusum vardi ve o öldügünden beri bir daha almamistim.

Yaklasik bes gün önce yine bir muhabbet kusu aldim. Erkek ve sanirim 4-5 aylik, sadece tahminim, emin de degilim :)

Burda bir pet shopdan almisdim. Satici cift beslemem gerektigini söyledi, elime alismasi icin suan tek besliyorum belki ileride bir arkadas alirim yanina. Ise gitmeme ragmen her gün 6-7 saat yanindayim, sizce bu yeterli bir süre mi? Ise giderken de radyoyu acik birakiyorum.

Yeni ögrendigim bir kanun cikmis, artik burda kus kafeslerine ayna ve oyuncak kus satisi yasakmis. Sizce de dogru mu bu yaklasim yoksa biraz abartiyorlar mi?

Kafesde yemlik olmasina ragmen hic yemlikte yemedi. Yere dökdügüm yemden yedi ve cok acikinca ötüyor o zaman kafese elimi sokuyorum ve elimden yiyiyor, bu da bana pek normal gelmedi.

Ayrica hic ötmüyor anca süpürge calisinca, o da kizdigindan mi belli degil :) Benim o zamanki muhabbet kusum yerinde durmazdi, kafesde oynardi cok öterdi bu ise hep ayni tahtada kaliyor, halbuki pet shopda yerinde durmadi hic hep ötdü, sizce gecer mi bu yakinda?

Simdilik sorularim bu kadar, belki ileride bir resim atarim yas tahmini icin.

hosgeldiniz forumumuza almanyaya selamlar :) ayna olmazsa kusunuz sizinle daha cok ilgilenir bu yuzden olabilir. elinizden yemesi size olan guvenini gosterir supurge sesi korkutuyor olabilir cunku muhabbet kuslari yuksek sesten korkarlar. daha cok yeni 4-5 gunluk kus oldugundan oyle ama ilerleyen zamanlarda hersey duzene girecektir.resmini atarsaniz cinsi cinsiyeti vs soylenebilir :) iyi forumlar dilerim

Almanyadan da selamlar. Bir kac resim cektim

CAM00082.jpg

CAM00083.jpg

CAM00084.jpg

Kusun piskolojisi bozulmasin diye yasakmis ayna satisi, insallah zamanla ortama alisir korkmaz ve öter :)

Sizce irki ve yasi kacdir asagi yukari?

erkek ve 4-5 aylik civari bir kus gorunuyor resimlerden ama resimler cok net degil kafa cizgileri ve gozunden anlasilir yasi cunku

4-5 aylık erkek gibi

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Verdiginiz bilgiler icin tesekkür ederim, bir kac resim daha yolluyorum biraz daha net oldu gibi.

CAM00085.jpg

CAM00089.jpg

CAM00090.jpg

Bir de yerli mi bu?

Geri