Karadeniz Pet

sera vitamin kullanan var mı

Erdem AYGÜL

Paylaşımcı Üye
ustalar kullandıgım vıtamını degısıcem ama seranın hangı urununu alsam kafam karıstı sera vıtamın plus, sera aktiv plus enerjı ıcecegı ve sera mineral, bunların hepsi bır arada kullanılıyor mu yoksa 1 tanesını alcaksam hangısını alayım bılemedım

Hepsinin farklı görevleri var. Ben tüm seti bulunduruyorum. Yani 5 tane var.
Herbirini haftanın farklı bir günü kullanıyorum. Yerine göre bazı ürünleri daha
yoğun kullanabiliyorum. Mesela dışkılarında sıvılaşma görürsem Sera Diropur
kullanıyorum üstüste bir kaç gün. Durgunluk ve isteksizlik görürsem bir kaç gün
Sera Activ Plus kullanıyorum. Havalar çok soğuk gidiyorsa bağışıklık sistemlerini
takviye etmek için bir kaç gün üst üste Sera Bronchipur kullanıyorum.
Vitamin ve mineral ürünlerini de düzenli olarak haftada bir kullanıyorum.
İlla ki sadece birini alacam diyorsan bence Sera Bronchipur'u alabilirsin.
Bu ürünün hastalıkla mücadelede çok etkili olduğunu düşünüyorum.
@ilknur singin isimli forum üyesi arkadaşımız son zamanlarda pek foruma
yazmıyor ama kendisi bir veteriner, mesajlarını dikkatle takip ettim. Hep bu
ürünü öneriyor. Ayrıca başka bir forumda muhabbet kuşu besleyen bir tıp
doktoru bu ürünü üzerine basarak öneriyor. Her ne kadar veteriner olmasa da
hayvan anatomisi hakkında mutlaka bilgi sahibidir. Nitekim insanda kullanılan
bir çok ilacı hayvanlarda da kullanabiliyoruz. Doktorun yazdıkları aşağıdaki linkteki
forum sayfasında (nick=Tusman). Hasta bir kuş için bir takım çözüm önerileri yazmış.
Ben doktorun yazdıklarını kısaca buraya kopyalayayım.

Forum linki : Genel Sohbet - Senelerdir beslediim muhabbet kuum ile ilgili.

"Selam. Tıp doktoruyum, veteriner arkadaşların işine karışmak istemem ama 6 senedir muhabbet kuşum olduğundan tecrübelerimi yazayım.
1- Öncelikle genel hijyen kurallarına uymak çok önemli. Yani kafes, yemlik ve içme suyu sürekli temiz olmalı.
2- Hava akımının olmadığı, sıcak bir ortamda durmalı
3- İlaç olarak kuşun bağışıklık sistemini güçlendiren Echinaceae radix özü içeren Sera Bronchipur (bence en önemli ilaç bu),

İshali için Sera Diropur ve sindirim sistemi rahatsızlıkları ve iştahsızlık için Sera Activ Plus kullanmalısın. Ek olarak vitamin ve antibiyotik vermende iyi olur."

Son düzenleme:
Hepsinin farklı görevleri var. Ben tüm seti bulunduruyorum. Yani 5 tane var.
Herbirini haftanın farklı bir günü kullanıyorum. Yerine göre bazı ürünleri daha
yoğun kullanabiliyorum. Mesela dışkılarında sıvılaşma görürsem Sera Diropur
kullanıyorum üstüste bir kaç gün. Durgunluk ve isteksizlik görürsem bir kaç gün
Sera Activ Plus kullanıyorum. Havalar çok soğuk gidiyorsa bağışıklık sistemlerini
takviye etmek için bir kaç gün üst üste Sera Bronchipur kullanıyorum.
Vitamin ve mineral ürünlerini de düzenli olarak haftada bir kullanıyorum.
İlla ki sadece birini alacam diyorsan bence Sera Bronchipur'u alabilirsin.
Bu ürünün hastalıkla mücadelede çok etkili olduğunu düşünüyorum.
@ilknur singin isimli forum üyesi arkadaşımız son zamanlarda pek foruma
yazmıyor ama kendisi bir veteriner, mesajlarını dikkatle takip ettim. Hep bu
ürünü öneriyor. Ayrıca başka bir forumda muhabbet kuşu besleyen bir tıp
doktoru bu ürünü üzerine basarak öneriyor. Her ne kadar veteriner olmasa da
hayvan anatomisi hakkında mutlaka bilgi sahibidir. Nitekim insanda kullanılan
bir çok ilacı hayvanlarda da kullanabiliyoruz. Doktorun yazdıkları aşağıdaki linkteki
forum sayfasında (nick=Tusman). Hasta bir kuş için bir takım çözüm önerileri yazmış.
Ben doktorun yazdıklarını kısaca buraya kopyalayayım.

Forum linki : Genel Sohbet - Senelerdir beslediim muhabbet kuum ile ilgili.

"Selam. Tıp doktoruyum, veteriner arkadaşların işine karışmak istemem ama 6 senedir muhabbet kuşum olduğundan tecrübelerimi yazayım.
1- Öncelikle genel hijyen kurallarına uymak çok önemli. Yani kafes, yemlik ve içme suyu sürekli temiz olmalı.
2- Hava akımının olmadığı, sıcak bir ortamda durmalı
3- İlaç olarak kuşun bağışıklık sistemini güçlendiren Echinaceae radix özü içeren Sera Bronchipur (bence en önemli ilaç bu),

İshali için Sera Diropur ve sindirim sistemi rahatsızlıkları ve iştahsızlık için Sera Activ Plus kullanmalısın. Ek olarak vitamin ve antibiyotik vermende iyi olur."

ilknur singini hatırladım 2 sene önce kusun böbrek hastası dıye uyarmıstı veterinerlere goturdum ama caresı yoktu malesef.. sonunda kaybettım kusumu bu kadar mucadele edebıldık :( simdi yeni kusum var bende sera alıcam sadece vitamin plus almayı dusunuyodum setini alcam hergun ayrı ayrı kullanırım

Sera ürünlerini büyük bir memnuniyetle kullanıyorum. Diropur ishal önlemede gerçekten çok etkili. Bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra dışkıları daha katı ve renginde bir hal aldı. Mineral plus ise tüylerini canlandırdı. Benim tavsiyem 15ml lik olan multivitamin. Haftada bir kez kullanımla uzun süre yeterli gelir.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sera ürünlerini büyük bir memnuniyetle kullanıyorum. Diropur ishal önlemede gerçekten çok etkili. Bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra dışkıları daha katı ve renginde bir hal aldı. Mineral plus ise tüylerini canlandırdı. Benim tavsiyem 15ml lik olan multivitamin. Haftada bir kez kullanımla uzun süre yeterli gelir.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

evet kusumun kuyruk tuylerınde sorun var kapsuller patlayıp kararıyo yenı cıkan tuylerıde öyle bende bu vıtamınle tuylerı canlandırmaya calıscam.. 15 ml lik olan vitamin plus. mineral 50 ml likti sanırım

Merhaba,

Öncelikle ben veteriner değilim. Kuşlar hakkında çok araştırırım. Az çok bişeyler bilirim. Kuşlarımı götürdüğüm veteriner Türkiye'nin en iyi kuş veterinerdir onun önerilerini de dikkate alırım.

Sera iyi bir marka benim dolabımda da bulunuyor ama ben yapay olan hiçbişeyi düzenli olarak kullanmıyorum. Vitamin verilmesi gerekirse suyuna katarak bile değil direk ağızdan veriyorum ama sadece gerekli durumlarda. Antibiyotik sonrası veya yetersiz beslenmeden dolayı sağlık durumu iyi olmayan kuşlarda falan. Vitamin yerine düzenli olarak meyve sebze veriyorum sadece ve olması gereken de o. [MENTION=16642]Erden aygul[/MENTION] [MENTION=16695]Mert Kalemci[/MENTION]

Son düzenleme:
Ev ortamı gibi kapalı ortamda bulunan bu kuşlara mutlaka vitamin takviyesi yapılması lazım...meyve sebze yedirilmeli ama vitamin olarak tüm ihtiyacı karşılamaz....nekton s tavsiye edrim..üretici olup vitamin kullanmayan kişiye daha rastlamadım

SM-P600 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba,
Öncelikle ben veteriner değilim. Kuşlar hakkında çok araştırırım. Az çok bişeyler bilirim. Kuşlarımı götürdüğüm veteriner Türkiye'nin en iyi kuş veterinerdir onun önerilerini de dikkate alırım.
Merhaba İlknur hanım, ben aşağıdaki mesajınızda geçen
"Ben de veterinerim de" ifadesini yanlış anlamışım kusura bakmayın.

Dekstroz haricindeki bütün ürünler vitamin zaten. Ben de veterinerim de hiçbir canlıya hastalık durumları haricinde vitamin verilmesini onaylamıyoruz.

Peki Türkiye'nin en iyi kuş veterinerini sizden öğrenebilir miyiz?
Belki bizlerin de ihtiyacı olabilir...

Teşekkür ederim, buranın ününü duydum daha önce.
Anadolu yakası insanları için uzak bir nokta olsa da bilmekte fayda var.

Geri