Karadeniz Pet

serçeeee

• Konbuyu başlatan Gökçe Öztürk
  • Başlangıç tarihi
G

Gökçe Öztürk

Guest
dün bir serçe buldum.tüylenmiş gagası falan tam gelişmemiş.
babannemdeyim eve götürürken bulduğum yere biraz bırakacağım annesi falan almazsa eve götüreceğim.geçen seneden tecrubeliyim sadece kafama takılan birşey var
muhabbet kuşu ile anlaşırmı?
serçeyi sonsuza kadar tutacak değilim kafes kuşu değil.
aslında ne yapacağımı bilmiyorum.geçen sene 1 ay bi serçeyebaktım doğaya tekrar bıraktım. 15 gün doğayı öğrenme ve alışma süreci oldu büyüdü.ama bu sefer kafam karışık...

Ben de çok serçe baktım. Annesinin alacağını sanmıyorum bence al besle. Biliyorsundur ama yine de söyleyeyim ekmek içini ince uzun dür sulu olsun tepeden yedir öyle yemeyi severler. Tabi hedik bulgur falan da ver. Gerçi deneyimliymişsin :)

Ayrıca muhabbet kuşuyla beraber koyma asla. Serçelerin canı ne kadar zaten :) kaldı ki bu yavru daha.

Serçeyi muhabbet kuşunun yanına koydum beslemeye çalıştı Fıstık ya :) bayıldım :D
ama gel gör ki ananemle dedemi ikna edemedim. Fıstık konuşmazmış.Varsa yoksa Fıstık'ın konuşması.Fıstık konuşmazsada severim onu. Kuşu bile bile ölüme terkediyorlardı.
Tabi ben ne yaptım :)
Bir arkadaşımın evine götürdüm annesi serçeye bayıldı bayıldı :)
Kadın çok iyi deneyimliymiş hemen bulgur ısladı ve kıymayla karıştırıp verdi.bir kutuya koydular. Ara ara eve salacaklarmış.Bende onları görmeye gideceğim ama yinede içimde bir kuşku var korkuyorum başına birşey gelecek diye :(
Serçeyi almakla kötümü ettim? Kalsaydı yolun ortasında annesi bulurdu onu değilmi?
İnşallah yaşar.Çok istiyorum yaşamasını uçmasını özgürce.

Bence almakla iyi yapmışsınız, yuvadan düşen hiç bir kuşu annesi aramaz,beslemez ölürdü almasaydınız yani. Ama dediğiniz gibi kafes kuşu değil.Düzgün uçana kadar besleyip özgür bırakmalısınız.Evde yaşamaya alışırsa doğada bir sansı kalmaz kolay av olur...

Geri