petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

ses çıkartıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve veysel boz tarafından 2 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. veysel boz

veysel boz New Member

Beğenileri:
    0
    Dişi gece yumurtalara yatarken çıngıraklı yılan gibi ses çıkarıyor. Yumurtalar arttıkça daha sık yapmaya başladı yumurta sesi geliyor altına almaya uğraşıyor birşeymi anlatmaya çalışıyor varmıdır bi fikri olan

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    yuvalık tabanında çukurluk yoksa yumurtaları altına toplamaya çalışıyordur..

3. veysel boz

veysel boz New Member

Beğenileri:
    0
    aynen abi yok hata ettim orada ama yapacak birşey yok.Talaş olsa rahat toparlar ama hepsini attı bidahada koymadım. Toparlamaya çalıştığı sırada sesi çıkartıyor zaten sanırım sinirleniyor sağ salim yavrular gelsede kafesi satıp box alıcam nasipse

4. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    yuvalıkta çukur şart bence.cukur olsun olmasın dişi kuş yumurtaları dondurur.sıcaklık yumurtanın her yerıne eşıt dagılmazsa yumurtalar bozulur.
    sanırım kuşlarla aynı odada yattıgınızdan gece bu seslerı rahat duyabılıyorsunuz.
    maşallah kuşlarınıza :)

5. veysel boz

veysel boz New Member

Beğenileri:
    0
    umarım öyle bi sorun yaşamam teşekkür ederim

6. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    yani bir sorun yok dişi yumurtalarla oynuyorsa cevırıyordur demek.ister box kafes alın ıster ahsap yada tel gece bu seslerı duyacaksınız.kanatlıların çogu belirli aralıklarda bu sekılde yumurtalarını dondurup altta kalan soguk kısmıda ısıtırlar.su durumda sakın yuvaya talaş yada başka birsey eklemeyın.dişi yuvayı yıne temızlemek isteyecegınden yumurtalara zarar verebılır.yavru yada yavrular cıktıktan sonra yavru buyuklugune göre azar azar talaşları arttırabılırsınız.yuva temızlıgınede önem vermelısınız.

7. veysel boz

veysel boz New Member

Beğenileri:
    0
    Çok teşekkür ederim berkay bey

8. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Maşallah. Asıl önemlisi çıktıktan sonra yavruların çarpık bacak olmamaları için sürekli kontrol etmeniz. Çukur olmayan yuvalıkların en büyük problemi bu maalesef. Talaşı mümkünse yavrular çıktıktan sonra arttırarak koymanız.

9. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Gökhan bey yavrularım çıktı 2 oldular talaş yok yuva tabanı düz sayılır ben koyuyorum dişi dağıtıyor. yavruları talaşın üstüne koymayı düşünüyorum ama biraz sert çam talaşı elimle ufalayıp küçültüyorum ma yinede sert gibi yavrulara batarmı :)

10. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Maşallah Gülşen Hanım. 2 mi oldular :) Hadi bakalım hayırlısı olsun. Pet-shop'tan ısıl işlem görmüş hamster talaşı alırsanız sorun olmaz bence.

11. Koray DANIŞMAZ

Koray DANIŞMAZ Süper Moderatör
    Yönetici Altın Üye

Beğenileri:
    73
    Kemirgen talasi alın bence bu gayet ucuz birsey bu arada yuvaliga plastik folluk koysaniz sığmaz mi

12. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    hyr sığmaz küçük bi çam yuvalık.bu kuluçka bitsin alıcam folluklu bi çam yuvalık inş.bazen düşünüyorum 5 yavru 2 anne baba nasıl sığdılar o yuvalığa :)

13. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    miktarı çok fazla diye almamıştım alayım bari :)
    yeni çıkmıştı akşam hemen gördüm doyurmuşlar onuda.

bacaklarını topluyorda arada böyle açık kalıyo kerata :D umarım buda çarpık olmaz.

Yuvalık çok pis görünebilir ama hergün temizliyorum :) onlar eski kalıntılar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:34 -->-> Daha önceki mesaj 09:26 --

Tşk ederim levent abi.başka bir siteden biraz daha uygununu bulmuştum onları almayı düşünüyorum.hangisi daha uygun kullanım açısından.
    => Alman Modeli Plastik Folluklu Yuvalık
    => Plastik Folluklu Çam Yuvalık

#14 Gülşen ÖZDEMİR, 2 Aralık 2015
    Son düzenleme: 2 Aralık 2015
  14. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  15. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Onlarıda alıcam dostpetshoptan alabilirim.gitme fırsatım olursa uzak yada netten alıcam yine.2 yuvalık almayı düşünüyorum toplamdada 4 folluk olcak.çam iyimi.

16. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  17. cetinates

cetinates Member

Beğenileri:
    2
    ben bu ürünlerden aldım,tavsiye ederim,yuvalıklarda plastik foluk olduğu için,yedek olarak 2 tane almak yeterli oluyor,2 yuva 4 folluk toplam maliyeti 21,16 tl+nakliye

Büyük Ahşap Muhabbet Yuvasi+ Folluk.........8.99 GittiGidiyor'da 195425000

Muhabbet Yuva Içi Plastik Folluk.........1.59 Tl GittiGidiyor'da 196734080

18. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    BUNLARDA GÜZELMİŞ ÇETİN BEY UYGUN FİYATLI AMA BUNDADA KARGO VAR BENİM DEDİĞİM YERDE KARGO BEDAVA olması lazım al dediğin zaman kargo ücreti 0 diyor.

19. cetinates

cetinates Member

Beğenileri:
    2
    uygun biryerden alıp, yavruların tamamı çıkınca plastik folluklu yuvaya yavruları alırsanız hem siz hemde kuşlarınız rahat eder,hamster talaşıda şart tabiki.

Sayfayı Paylaş