Karadeniz Pet

ses çıkartıyor

veysel boz

Meraklı Üye
Dişi gece yumurtalara yatarken çıngıraklı yılan gibi ses çıkarıyor. Yumurtalar arttıkça daha sık yapmaya başladı yumurta sesi geliyor altına almaya uğraşıyor birşeymi anlatmaya çalışıyor varmıdır bi fikri olan

yuvalık tabanında çukurluk yoksa yumurtaları altına toplamaya çalışıyordur..

aynen abi yok hata ettim orada ama yapacak birşey yok.Talaş olsa rahat toparlar ama hepsini attı bidahada koymadım. Toparlamaya çalıştığı sırada sesi çıkartıyor zaten sanırım sinirleniyor sağ salim yavrular gelsede kafesi satıp box alıcam nasipse

yuvalıkta çukur şart bence.cukur olsun olmasın dişi kuş yumurtaları dondurur.sıcaklık yumurtanın her yerıne eşıt dagılmazsa yumurtalar bozulur.
sanırım kuşlarla aynı odada yattıgınızdan gece bu seslerı rahat duyabılıyorsunuz.
maşallah kuşlarınıza :)

yuvalıkta çukur şart bence.cukur olsun olmasın dişi kuş yumurtaları dondurur.sıcaklık yumurtanın her yerıne eşıt dagılmazsa yumurtalar bozulur.
sanırım kuşlarla aynı odada yattıgınızdan gece bu seslerı rahat duyabılıyorsunuz.
maşallah kuşlarınıza :)

umarım öyle bi sorun yaşamam teşekkür ederim

umarım öyle bi sorun yaşamam teşekkür ederim
yani bir sorun yok dişi yumurtalarla oynuyorsa cevırıyordur demek.ister box kafes alın ıster ahsap yada tel gece bu seslerı duyacaksınız.kanatlıların çogu belirli aralıklarda bu sekılde yumurtalarını dondurup altta kalan soguk kısmıda ısıtırlar.su durumda sakın yuvaya talaş yada başka birsey eklemeyın.dişi yuvayı yıne temızlemek isteyecegınden yumurtalara zarar verebılır.yavru yada yavrular cıktıktan sonra yavru buyuklugune göre azar azar talaşları arttırabılırsınız.yuva temızlıgınede önem vermelısınız.

yani bir sorun yok dişi yumurtalarla oynuyorsa cevırıyordur demek.ister box kafes alın ıster ahsap yada tel gece bu seslerı duyacaksınız.kanatlıların çogu belirli aralıklarda bu sekılde yumurtalarını dondurup altta kalan soguk kısmıda ısıtırlar.su durumda sakın yuvaya talaş yada başka birsey eklemeyın.dişi yuvayı yıne temızlemek isteyecegınden yumurtalara zarar verebılır.yavru yada yavrular cıktıktan sonra yavru buyuklugune göre azar azar talaşları arttırabılırsınız.yuva temızlıgınede önem vermelısınız.

Çok teşekkür ederim berkay bey

Çok teşekkür ederim berkay bey
Maşallah. Asıl önemlisi çıktıktan sonra yavruların çarpık bacak olmamaları için sürekli kontrol etmeniz. Çukur olmayan yuvalıkların en büyük problemi bu maalesef. Talaşı mümkünse yavrular çıktıktan sonra arttırarak koymanız.

Maşallah. Asıl önemlisi çıktıktan sonra yavruların çarpık bacak olmamaları için sürekli kontrol etmeniz. Çukur olmayan yuvalıkların en büyük problemi bu maalesef. Talaşı mümkünse yavrular çıktıktan sonra arttırarak koymanız.

Gökhan bey yavrularım çıktı 2 oldular talaş yok yuva tabanı düz sayılır ben koyuyorum dişi dağıtıyor. yavruları talaşın üstüne koymayı düşünüyorum ama biraz sert çam talaşı elimle ufalayıp küçültüyorum ma yinede sert gibi yavrulara batarmı :)

Gökhan bey yavrularım çıktı 2 oldular talaş yok yuva tabanı düz sayılır ben koyuyorum dişi dağıtıyor. yavruları talaşın üstüne koymayı düşünüyorum ama biraz sert çam talaşı elimle ufalayıp küçültüyorum ma yinede sert gibi yavrulara batarmı :)
Maşallah Gülşen Hanım. 2 mi oldular :) Hadi bakalım hayırlısı olsun. Pet-shop'tan ısıl işlem görmüş hamster talaşı alırsanız sorun olmaz bence.

Kemirgen talasi alın bence bu gayet ucuz birsey bu arada yuvaliga plastik folluk koysaniz sığmaz mi

kemirgen talasi alın bence bu gayet ucuz birsey bu arada yuvaliga plastik folluk koysaniz sığmaz mi

hyr sığmaz küçük bi çam yuvalık.bu kuluçka bitsin alıcam folluklu bi çam yuvalık inş.bazen düşünüyorum 5 yavru 2 anne baba nasıl sığdılar o yuvalığa :)

Maşallah Gülşen Hanım. 2 mi oldular :) Hadi bakalım hayırlısı olsun. Pet-shop'tan ısıl işlem görmüş hamster talaşı alırsanız sorun olmaz bence.

miktarı çok fazla diye almamıştım alayım bari :)
yeni çıkmıştı akşam hemen gördüm doyurmuşlar onuda.

v8bL4O.jpg

gVqAP3.jpg

bacaklarını topluyorda arada böyle açık kalıyo kerata :D umarım buda çarpık olmaz.

6q9k9W.jpg

Yuvalık çok pis görünebilir ama hergün temizliyorum :) onlar eski kalıntılar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:34 -->-> Daha önceki mesaj 09:26 --

Tşk ederim levent abi.başka bir siteden biraz daha uygununu bulmuştum onları almayı düşünüyorum.hangisi daha uygun kullanım açısından.
=> Alman Modeli Plastik Folluklu Yuvalık
=> Plastik Folluklu Çam Yuvalık

Son düzenleme:
Onlarıda alıcam dostpetshoptan alabilirim.gitme fırsatım olursa uzak yada netten alıcam yine.2 yuvalık almayı düşünüyorum toplamdada 4 folluk olcak.çam iyimi.

ben bu ürünlerden aldım,tavsiye ederim,yuvalıklarda plastik foluk olduğu için,yedek olarak 2 tane almak yeterli oluyor,2 yuva 4 folluk toplam maliyeti 21,16 tl+nakliye

Büyük Ahşap Muhabbet Yuvasi+ Folluk.........8.99 GittiGidiyor'da 195425000

Muhabbet Yuva Içi Plastik Folluk.........1.59 Tl GittiGidiyor'da 196734080

ben bu ürünlerden aldım,tavsiye ederim,yuvalıklarda plastik foluk olduğu için,yedek olarak 2 tane almak yeterli oluyor,2 yuva 4 folluk toplam maliyeti 21,16 tl+nakliye

Büyük Ahşap Muhabbet Yuvasi+ Folluk.........8.99 GittiGidiyor'da 195425000

Muhabbet Yuva Içi Plastik Folluk.........1.59 Tl GittiGidiyor'da 196734080

BUNLARDA GÜZELMİŞ ÇETİN BEY UYGUN FİYATLI AMA BUNDADA KARGO VAR BENİM DEDİĞİM YERDE KARGO BEDAVA olması lazım al dediğin zaman kargo ücreti 0 diyor.

BUNLARDA GÜZELMİŞ ÇETİN BEY UYGUN FİYATLI AMA BUNDADA KARGO VAR BENİM DEDİĞİM YERDE KARGO BEDAVA olması lazım al dediğin zaman kargo ücreti 0 diyor.

uygun biryerden alıp, yavruların tamamı çıkınca plastik folluklu yuvaya yavruları alırsanız hem siz hemde kuşlarınız rahat eder,hamster talaşıda şart tabiki.

Geri