Karadeniz Pet

ses çıkartıyor

uygun biryerden alıp, yavruların tamamı çıkınca plastik folluklu yuvaya yavruları alırsanız hem siz hemde kuşlarınız rahat eder,hamster talaşıda şart tabiki.

TMM bu kuluçka rahatsız etmek istemiyorum çok yumurtadan az yavru çıkıyor.o yüzden bu kuluçka bitsin hemen değişcem aklımda uzun zamandır fırsat bırakmadılar yuvalığı kaldırmaya

Maşallah. Asıl önemlisi çıktıktan sonra yavruların çarpık bacak olmamaları için sürekli kontrol etmeniz. Çukur olmayan yuvalıkların en büyük problemi bu maalesef. Talaşı mümkünse yavrular çıktıktan sonra arttırarak koymanız.
aynen katılıyorum size gökhan bey ama yuvadaki cukurdan çok dişinin yavrular üzerine fazla yatması baskı yapmasıylada alakalı carpık bacaklılık.bstnın folluklarındakı cukurda gayet genıs oldugundan dişinin gövdesi tamamen cukurun içine giriyor.sorunlu bı dişide buyuk sahte yumurtalar bulundurulması yavruların uzerındekı baskıyı en aza indirecektir.inşallah arkadaşın yavrularında bır sorun çıkmaz.

aynen katılıyorum size gökhan bey ama yuvadaki cukurdan çok dişinin yavrular üzerine fazla yatması baskı yapmasıylada alakalı carpık bacaklılık.bstnın folluklarındakı cukurda gayet genıs oldugundan dişinin gövdesi tamamen cukurun içine giriyor.sorunlu bı dişide buyuk sahte yumurtalar bulundurulması yavruların uzerındekı baskıyı en aza indirecektir.inşallah arkadaşın yavrularında bır sorun çıkmaz.
Doğru Berkay Bey. Tabii ki en büyük neden dişinin yavruların üzerine fazla yatması.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:33 -->-> Daha önceki mesaj 17:49 --

miktarı çok fazla diye almamıştım alayım bari :)
yeni çıkmıştı akşam hemen gördüm doyurmuşlar onuda.

v8bL4O.jpg

gVqAP3.jpg

bacaklarını topluyorda arada böyle açık kalıyo kerata :D umarım buda çarpık olmaz.

6q9k9W.jpg

Yuvalık çok pis görünebilir ama hergün temizliyorum :) onlar eski kalıntılar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:34 -->-> Daha önceki mesaj 09:26 --

Tşk ederim levent abi.başka bir siteden biraz daha uygununu bulmuştum onları almayı düşünüyorum.hangisi daha uygun kullanım açısından.
=> Alman Modeli Plastik Folluklu Yuvalık
=> Plastik Folluklu Çam Yuvalık
Maşallah hepsine. Sağlıkla büyüsünler. Şu anda normal duruyorlar Gülşen Hanım :)

doğru berkay bey. Tabii ki en büyük neden dişinin yavruların üzerine fazla yatması.

[sıze=1]-- muhabbetkusu.com.tr; flood engellendi -->-> yeni yazılan mesaj 18:33 -->-> daha önceki mesaj 17:49 --[/sıze]

maşallah hepsine. Sağlıkla büyüsünler. şu anda normal duruyorlar gülşen hanım :)

tşk ederim gökhan bey maalesef 3. Yumurtam çıkmıycak yumurta yarıya kadar dolu 1 gün içinde kurumuş sanırım.canlılık belirtiside yok :( kaldık 2 yavrucağa 2 den yukarı çıkaramadım.yarın çıkması gerek bekliycem yinede belki içerde uyyodur :( çıkmazsa atarım.

Şuan 4 yumurta oldu hepsi çıkınca yuvayı değiştirebilirmiyim anne girip beslermi

tşk ederim gökhan bey maalesef 3. Yumurtam çıkmıycak yumurta yarıya kadar dolu 1 gün içinde kurumuş sanırım.canlılık belirtiside yok :( kaldık 2 yavrucağa 2 den yukarı çıkaramadım.yarın çıkması gerek bekliycem yinede belki içerde uyyodur :( çıkmazsa atarım.
Hayırlısı olsun. Sağlıkla büyüsünler. Var mı bir değişiklik Gülşen Hanım?

[MENTION=9848]Gülşen ÖZDEMİR[/MENTION] Havuçlu, Yumurta maması verebilirsiniz. Di-azyme verebilirsiniz mamayla birlikte Gülşen Hanım.

Son düzenleme:
Tabii o konuda haklısınız. Biraz kendilerine gelsin yavrular o zaman. Ya da mama zamanı babayı ayırın.

mama zamanı sadece yumurta ve bisküvi veriyorum yavrular için.babayı ayırırsam anne fazla çıkıp yemiyor. baba hepsini besliyo akşama kadar ayrılmıyor yumurtanın başından :D.yumurta iyidir. bisküvide kızırştırmaz umarım.ben bide yavru büyümemişken havuçlu t arçınlı keçiboynuzlu mama yapıp vermiştim :D birde çiftleşiyorlar die kızıyorum ilk sebebi benim :(

mama zamanı sadece yumurta ve bisküvi veriyorum yavrular için.babayı ayırırsam anne fazla çıkıp yemiyor. baba hepsini besliyo akşama kadar ayrılmıyor yumurtanın başından :D.yumurta iyidir. bisküvide kızırştırmaz umarım.ben bide yavru büyümemişken havuçlu t arçınlı keçiboynuzlu mama yapıp vermiştim :D birde çiftleşiyorlar die kızıyorum ilk sebebi benim :(
Eee epey etkili olmuşsunuz Gülşen Hanım :)

Geri