Karadeniz Pet

sessiz yeni mekan [şakir]

• Konbuyu başlatan Üye silindi 6768
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 6768

Guest
ALAN BAYA GENİŞ YERDE GÖRÜNENLER MAMA ALAN ÇOK GENİŞ YUVALIĞIN AĞZI BİRAZ BÜYÜK AMA OLSUN.

şakir bey dalından incir yesin bolbol :)

herşey iyi güzelde arkadaşlar dişi kuşumuz yuvalığa girmiyor hiç ne yuvalığa nede talaşın oraya gitmiyo :( mamasını eksik etmiyom vitamini tam ballı yemi yemin içine karıştırıyom nijeri yemin içine karıştırıyom kuş kumu aldım onuda yemin içine karıştırdım yiyo hepsini hiç durmadan ama tık yok :(

çok dar onlar zaten vardı 2 hafta durdu hiç girmedi almıcam daha keyfi bilir :) bide birşey sorucam yuvalık olmadan yumurtlar mı birisi forumda yere yumurtladı yazmıştı yuvalığa yumurtlamazsa yere yumurtlar bende alır yuvalığa sokarım artık .

yuva giriş kısmının çapı yerli kuşlarda 5 cm, İngiliz ve Jumbolarda 6 cm olmalıdır, daha fazlasında kuşlar strese girebilir, yani iç kısmı biraz karanlık olmalı ve kuş yuvaya alışması 1-2 ay alabilir, belçıka tipi yuva öneririm ve yuvayı ön tellere dışardan taksanız yuva kontrolü açısından iyi olur...

kontrol etmeye gerek yok dediğim gibi yaparsa yapar yapmazsa yapmaz ben şakirime bakıyom :D

eğer dişi kuş strese girerse şakire zarar verebilir. mutlaka iyi bir yuvalık koyun kafese.

kafes değil bu geniş bi alan kendimiz yaptık yuvalıkta var girmese bile yumurtlayacağı karanlık talaşlı yerler var içerde.

Kardeşim uzun zamandır kuş üretiyorum senin o kuş o yuvalığa yumurtlamaz sende bekleme boşuna ona yumurtlamayacağı için çiftleşmezde yer içer yatar ne kadar karanlık olsada yuvalık haricinde bir yere yumurtladıklarını görmedim al güzel bir yuvalık tak dursun alışması 1 ayı alabilir sabırlı ol

benım dişi bayabi şişman ben sultan papağanı yuvası taktım şimdi 5 yıldızlı hotelde keyif sürüyor :)

Geri