Karadeniz Pet

Sevda papağanı eş seçer mi

oyzo1

Yeni Üye
Merhabalar, benim 1.5 yaşında erkek sevda papağanım var gayet evcil ele yakın elimde büyüdü kızıştığı için yanına eş almak istedim ve aldım sanırım 2 yaşında. Yaklaşık 3-4 aydır aynı kafesteler evcil olan sevdam başlarda çok ürktü fakat zamanla alıştı. Fakat dişi pek alışamadı yan yana durdukları oluyor fakat bazen dişi kuş hareket ettiği zaman evcil kuşum çok korkuyor direkt kafesin başka köşesine uçuyor bazen erkek kuşu kovalıyor kafeste ve dişi kuşum çığlık atıyor bazen (ses kaydına alabilirsem atacağım) herhangi bir hastalığı yok yem yiyorlar su içiyorlar beraber yuvalığın içine de giriyorlar orda uyuyorlar birlikte bazen erkek kuşum ayağını dişinin sırtına çıkacakmış gibi koyuyor fakat dişi kuş saldırıp kovuyor yanından, birbirlerine alışırlar mı eş seçme beğenmeme gibi bir durum var mıdır pek bilgim yok düzenli olarak gerwit vitamin de kullanıyorum pelet yem de yiyorlar normal tohum yem mama da veriyorum sağlıklarında bir sorun olacağını düşünmüyorum bazen çok iyiler bazen dişi kuş çıldırıyor sinirleniyor anlamıyorum çığlık atıyormuş bağırıyormuş gibi ötüp erkeğe saldırıyor ne yapmam gerek yardımcı olup yol gösterecek birisi çıkarsa çok sevinirim