Karadeniz Pet

Sevgilerle Ümit BAY ;)

Ümit BAY

Paylaşımcı Üye
Sevgili arkadaşlar daha önceki söylemlerimdede belirttiğim gibi herkes üretim yapabilir her yerde her çatı altında bilgili yada bilgisiz soy takibi ile yada gelişi güzel parası olan olmayan şansı dönen dönmeyen yani her birey kuş üretebilir .

Ama herkes usta olamaz ustalık işin başka bir boyutudur bilgin tecrüben kuşun kişiliğin olacak ama baya bir çok olacak o kadar çok olacakki senelerini verip deneyerek tecrübe edinerek iyi yada kötü gerçekten hani derler ya sakalı saçı ağırtmış iki kuşun cinsiyetini bile yada parası ile 2 güzel kuş alıp bunu üreten ürettiğini dışarı ile paylaşıp sadece göz boyayarak usta olunmaz .

Ben uzun süredir bu forumda yoktum ve son bir kaç aydırda sosyal olarak hiç bir platformda aktif olamadım 3 5 gündür tekrar buralardayım aralıklar ile girmekteyim ondada baya yeni arkadaşlar var beni tanıyan var benim tanıdıklarım var tanımayanlar var Öncelikle Ben birkez daha altını çizerek belirteyim bilmeyen arkadaşlar için adım soyadım yazığı gibidir :) İstanbulda ikahmet etmekteyim doğduğumdan beri evimizde muhabbet kuşu hiç eksik olmamıştır 2007 de bu işi profesyonel olarak yapma isteği bende oluşmuştur ve hiç bilmediğim bir piyasanın içinde kendimi buldum çok dolandırılsamda :) kümesimi kurup beni küçümseyen bir çok kişiyi gölgede bırakıp baya iyi ırklar elde ederek bir yerlere geldim benim meşhur bir sözüm vardır bazı arkadaşlarımız bilir .BEN BU KUŞLARA YEŞİL VEYA MAVİ KUŞ OLARAK BAKILMASINI İSTEMİYORUM AA ŞİRİN KUŞ GÜZEL KUŞ.Ben mümkün olduğunca çevremde bu hobiye hevesli bütün arkadaşları bu kuşların derinine yani profesyonel boyutuna teşvik etmeye çalışıyorum çünkü bizim bu gönül verdiğimiz kuşlar bir çok ırkın altında kalmakta bu dediğim nedenden ötürü veya camia içi çekişmelerden bölünmelerden bütün arkadaşlara gerek özel mesaj gerek konular ile yardımcı olmaya çalışacağım.

Ben Emeklerimin Karşılığını Aldım Güzel Duygu Sizlerede Şans Diliyorum Her Şey Gönlünüzce Olsun Bol Bol Soylu Asil Irklar Yetiştirmeniz Dileği İle

Son düzenleme:
Maşaallah Hayrını gör inşaallah

İyi güzelde şu cesareti bi toplayabilsem.. Bilmedigim sulara dalmak gibi geliyor bana bunlar..

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Maşaallah Hayrını gör inşaallah

Sağolasın YKA :) iyi bir kardeşsin sen konuyu açmamın az birazda olsa bir sebebi 250 liraya takımı çıkardığım kuşları bir arkadaş çok pahalı bulmus :) birde kuşlar jumbo bir kaç arkadaşı örnek verdi bende bu resimleri attımki neden sonuç ilişkisi anaşılsın diye bir çoğu yarışmalık kuş dereceli hesabı Allah herkese yurt içinde kuş yarıştırıp yurt dışına gitmeye hak kazanan ve oradada derece yapan soylar ırklar nasip etsin :) ve seni bir gün üretimhaneye bekliyorum YKA özel olarak misafirim olmanı istiyorum iyi forumlar

Nasip olursa inşaallah Ustam hayrını gör yeniden kuşlarının da madalyalarınında maşaallah.sonuçta bir emek ve alın teri var. selam ve dua ile

maşallah allah nazarlardan saklasın :)

Selamlar ustam bir ara istanbula geldigimde ben de ziyaret etmek isterim kumesinizi.. allah tuyu kadar yavrularini versin kuslarinizin

Maşallah

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üretim için değilde, bende 2 kuş var kapalı bir balkonum var orada besleyebilirmiyim ? İstanbul da oturuyrum. Tecrübenizden yararlanayım

Üretim için değilde, bende 2 kuş var kapalı bir balkonum var orada besleyebilirmiyim ? İstanbul da oturuyrum. Tecrübenizden yararlanayım

Balkon ısısına göre mümkün olabilir gecen ay aynı sizin gibi bir arkadaşın balkonu kapalıydı ısısı iyiydi ama yeterli değildi biraz sağlamlaştırarak havayı 10 takmlık bir hobi hane kurduk su an yavruları çıkmaya bile başladı yapabilirsiniZ

Maşallah Ümit ustam başarılarının devamını dileriz.. Bizler hobiciyiz , evimizde 3 5 çiftle zar zor uğraşırken sizler 30 40 ve daha fazlası kuşlarla ilgileniyorsunuz ve haliyle sorunlar sıkıntılar her zaman başınıza gelebiliyor , bu gibi durumlarda sen ve senin gibi profesyonel üreticiler işin üstesinden gelebiliyor.sizler profesyonel üreticilersiniz , sizlerden öğreneceğimiz çok şey var.

Hayırlı üretimler.

Son düzenleme:
Maşallah Ümit ustam başarılarının devamını dileriz.. Bizler hobiciyiz , evimizde 3 5 çiftle zar zor uğraşırken sizler 30 40 ve daha fazlası kuşlarla ilgileniyorsunuz ve haliyle sorunlar sıkıntılar her zaman başınıza gelebiliyor , bu gibi durumlarda sen ve senin gibi profesyonel üreticiler işin üstesinden gelebiliyor.sizler profesyonel üreticilersiniz , sizlerden öğreneceğimiz çok şey var.

Hayırlı üretimler.

teşekkürler serkan kardeşim seninle sohbetimiz geçmişten geliyor sen güzel bir insansın kalbinde temiz gecen hafta ankaradaydım 1 hafta kaldım keske görüşebilseydik iltifatların içinde ayrıca teşekkür ederim yardıma her zaman hazırım

Yusuf kardeşim ziyaretime gelmişti ama sen es geçtin bizi valla :( Şaka bir yana keşke işyerime gelseydin , tanışır sohbet eder yemek yerdik :) Bir dahaki sefer mutlaka bekliyorum ona göre.

ali ismail abi ile bile görüşemedik haberide vardı konustuk cok tesebbüs ettik ama bi sıkıntı çıktı her defasında bilseydim haber verirdim bir dahaki sefer ilk sana söylüyeceğim :)