Karadeniz Pet

Sevme sorunu

Bartu Bozkurt

Meraklı Üye
.

Son düzenleme:
Bazı kuşlar böyle oluyor kafalarını kaşıttırmayı çok seviyorlar fakat benim kuşum dahil dokundurtmuyor kafasına. Kuşla kardeş gibi olduk yani çok evcil oldu fakat kafasını sevdirtmiyor.

Sen gene iyisin benim kuşu gidip almadıktan sonra hayatta gelipte yanına konmuyor :)

kardeşim kuşlar çok sevimli olsada sizden ayrılmasada onların dokunmanızı istemedigi yerleri vardır mesela benım 1 kuşum vardı avcumun icine alırdım koltukta yatarken yanıma koyardım avcumda oda uyurdu ama şimdiki kuşum beni çok sevsede kendine dokunmamı sevmez her kuş aynı olmaz bide tüyle alakası ok kuş sevmiyorsa zorlamayın
saygılar

Hepsinin karakteri var vallahi. Bizimki de mesela aileden biri oldu, hep bizimle takilir omzumuzdan inmez daha bir kere bile gidiyim de avizeye perdeye konayim falan demedi. Basini boyun kisminin kasinmasini cok sever ama avuclanmaktan hic hoslanmaz ciyak ciyak bagirir, telefonu elimizde gordugunde adeta canavara donusur saldirir. :) Bizim gibi hoslandiklari hoslanmadiklari seyler var onlarin da. :)

eline uçması filan normal sizi seviyordur ama çıgırıyor ısırıyorsa avcuna alma derım diyeceksin avcuma alıyorum bagırıyor ısırıyor ama daha sonra susuyor zaten sadece seviyorum diyeceksin olsun avcuna alma bence guvenini kaybedersin tabi ben fikir veriyorum uygulamak veya uygulamamak senın bilecegin bişey neticede kuş senin
saygılar

Her kuş aynı olmaz. Kimisi kafasını kaşımanıza ses çıkarmazken kimîsi kendine dokundurtmaz bile. Kuşlar da insanlar gibi her biri ayrı dünya...

benim bir kuş vardı hastalıktan öldü,ölmeden yanına yavru erkek almıştım.erkek kuş parmağımdan bir kaç gün ayrılmadı,ölen kuş ile arkadaş olduktan sonra benden hep kaçar oldular,neyse dedik tek kalmasın dişi diye bir kuş aldık o da erkek çıktı. şimdi bunun yanında yaklaşık bir aydır arkadaşça geçiniyorlar, her nedense bu iki erkek kuş bir yaşına yeni gelmelerine rağmen ben ve evhalkından hep kaçıyar, kafes içinde elime gelen kuş,kafesten kaçmak için elime geldiğini anladım,kafese parmağımı uzatıyorum,parmağıma geliyor ve kafes kapısından kaçıyor, kapının üzerine konunca yanına gidince parmağımı uzatınca geliyor ama diğer kuş sayesinde yine kaçıyor, bunları şimdi üretime verdim,bir hafta içinde eş tutarlarsa eve geri getirip evde çiftleşmelerini bekleyeceğim, baktık olmuyor dişi kuşları sahibine geri bırakacağım, son olarak demek istediğim iki kuş insana gelmez amaaa milletin kuşu ele gelir öper okşatır yemek yer, bizimkiler insandan kaçıyor, baktım olmadı ölene kadar öyle yaşayacaklar,, sizin tavsiyeniz nedir

Geri