Karadeniz Pet

seyahat

Mehmet ERDEM

Yeni Üye
merhaba arkadaslar 1 cift kuşum var ve aşagı yukarı 10 gunluk te 2 yavru var pazar gunu memlekete gıderken kuşlarıda mecburen yanımda götüreceğim sorum dişi kuşum bu yolculuğun sonunda yavrulara bakmayı kesermi

Cevap: seyahat

Ben olsam bu riske girmezdim. Ya seyahatimi ertelerdim, veya kuslara "yerlerini degistirmeden" bakacak bir akraba,arkadas vs ayarlardim.

evet bende rıske gırmek ıstemıyorum fakat gecen sene bu yuzden 5 yavruyu kaybettım yanı emanet ettıgım kısıler benım gıbı ılgılenemıyorlar

O kuşun yavrulara sadakatine bağlı.Deneyimli bir anne kuşlara bakacaktır.Yalnız ilk kuluçkada böyle birşey bekleme.

işte birazda o yuzden ümitliyim dişi yavrulara gözü gibi bakıyor ve 2. kuluçkası ve gayet bakıcı bi kuş

Şahsen kesinlikle 10 günlük yavruları varken yer değişimini önermem. Kuş yolculuk yapacak ortam hava ses her şeyi değişecek strese girip yavrulara zarar da verebilir bakmaya da bilir. Hiç birşey olmamış gibi devam etme olasılığı ise çok ama çok düşük tabi bu kuşun karakterine ve ortamına bağlı...

Bir canljnin hayati tatilden daha değerli bayrama kadar bekleseniz kimse size küsmez

Geri