Karadeniz Pet

Sezon sonu bereketi maşallah

Fatih Çevik

Meraklı Üye
Sezonun bitmesine az bi süre kala maşallah bütün aksiliklerin şanssızlıklarin sonunda en verimli kuluçka geçiyor. Allah izin verir de hepsi yeme düşerse önümüzdeki sezon dışardan Damızlık bakmaya gerek kalmayacak bunlardan 2 3 çift çıkar heralde bana :)

3 çiftin yavruları, maviler, griler, sarı yüzler, opal ler tarçın kanatlar ve tabii ki vaz geçilmez Yeşiller :)

Maşallah

Bunlar da yavruların inşallah 4 5 ay sonra alacağı hali gösteren abi ablalari :)

Fatih Çevik

maşallah ustam,
kısmet olsa kesin bi çift alacam senden....

Hayırlı üretimler. Seni zaten yeşilsiz düşünemiyorum usta :)

Ya bende şans yok renk konusunda yeşil ve griyi eşe atıyorum mavi sarı yeşil gri çıkıyor yavrular. Sonra gidip albınoyla eşe atıyorum yine mavi ve yeşil çıkıyor :)

Fatih Çevik

Maşallah bereketli üretimler gerçekten çok güzel kuşlarınız var

Ya bende şans yok renk konusunda yeşil ve griyi eşe atıyorum mavi sarı yeşil gri çıkıyor yavrular. Sonra gidip albınoyla eşe atıyorum yine mavi ve yeşil çıkıyor :)

Fatih Çevik

Sarı kafalar güzel Hakk'ını yeme bence de yeşil gri gerçekten bol sende. :)

[MENTION=15716]fatesan[/MENTION] Masallah. Gayet guzeller. Allah nazarlardan saklasin. Benim beyaz gri bebekle es yapalim. Belki farkli bir renk buluruz. Benimkinin kaninda albino var zaten :)

Herkese teşekkürler.
Bakalım sağ salim büyüsünler de allahın izniyle Bi kaç tane zaten fazla gelecek satılacak kalanlardan inşallah seneye daha güzel yavrular çıkar

Fatih Çevik

maşallah hayırlı üretimler olsun.

Maşallah,
Sormak istediğim bir konu var.

Sezon sonu derken ne demek istiyorsunuz?

çiftleşmenin veya yavrulamanın belirli bir sezonu mu var?

benim bildiğim hayvanlar baharda yavrulama eğilimi gösterirler

yanlış mı biliyorum??

maşallah hayırlı üretimler

Maşallah,
Sormak istediğim bir konu var.

Sezon sonu derken ne demek istiyorsunuz?

çiftleşmenin veya yavrulamanın belirli bir sezonu mu var?

benim bildiğim hayvanlar baharda yavrulama eğilimi gösterirler

yanlış mı biliyorum??
Herkese iyi dilekleri için teşekkürler.

Sezondan kasıt üretim sezonu. Bu kuşlar sadece baharda değil her dönemde gerekli sıcaklık ve ışık sağlanırsa üretebilir ama hayvanları hem zorlamamak adına hem de dinlenmelerini sağlamak için yazın eşe atmamakta fayda var.

Sezonda bununla alakali şu an 2015 bilezik takiyoruz. Allah izin verirse birer kuluçka daha yapıp haziran sonu gibi kuşları ayiracagim. Temmuz agustos eylül ortası çok kizisip sağı solu rahatsız eden olmazsa eşe atmayacagim. Sonra Eylül'ün ortasında tekrar kuşları eşe atıp kuluçka yavru falan ekim gibi 2016 yılı bileziklerini takmaya baslacagim.
Sezon budur yani. 2015 üretim sezonunun sonu geliyor eylül ortasi 2016 sezonu başlar.

Fatih Çevik

Herkese iyi dilekleri için teşekkürler.

Sezondan kasıt üretim sezonu. Bu kuşlar sadece baharda değil her dönemde gerekli sıcaklık ve ışık sağlanırsa üretebilir ama hayvanları hem zorlamamak adına hem de dinlenmelerini sağlamak için yazın eşe atmamakta fayda var.

Sezonda bununla alakali şu an 2015 bilezik takiyoruz. Allah izin verirse birer kuluçka daha yapıp haziran sonu gibi kuşları ayiracagim. Temmuz agustos eylül ortası çok kizisip sağı solu rahatsız eden olmazsa eşe atmayacagim. Sonra Eylül'ün ortasında tekrar kuşları eşe atıp kuluçka yavru falan ekim gibi 2016 yılı bileziklerini takmaya baslacagim.
Sezon budur yani. 2015 üretim sezonunun sonu geliyor eylül ortasi 2016 sezonu başlar.

Fatih Çevik

Teşekkürler

Maşallah, Sağlıkla büyüsünler.
Yavru dan kurulan takımlar daha verimli olur.

Aynen kendi yavrularim daha verimli oluyor. Yeme mamaya alışık oldukları için yavruları daha iyi besliyorlar

Fatih Çevik