Karadeniz Pet

Show Erkek Tüyleri Kabarık ve Hareketsiz

tanmalvic

Meraklı Üye
arkadaşlar show erkeğim hareketliydi ama son günlerde hem tüylerini daha çok kabartıyor hem de durgunlaştı. acaba ne oldu? nasıl tedavi ederim? ayrıca dişimi de kızıştırmayı başardım ama bir türlü çiftleştiremedim.

not: anlaşan iyi bir çift, yerleri sabit ve fazla rahatsız edilmiyorlar, başka kuşlar da var aynı ortamda, mama hafta bir veriliyor, suları düzenli değiştiriliyor ve vitamin veya elma sirkesi veriliyor, elma sirkeli ılık su ile banyo ettiriliyorlar, kızıştırıcı vermiyorum.

Benim dişi kuşumda aynen bu şekil kabarık hareketsiz daha kızışmadı

kuş cereyanda da kalmadı ama bi kaç gündür böyle.

Kuş kumu kullanıyormusunuz ? Mama haftada bir çok az bu mevsimde 3 defa verilmeli sabah verilip aksam geri alınmalı mamaları sularına gelince kendim 2 günde bir suluklarını ve mamalıklarını her yıkamamda dezenfekte ederek yıkarım sularını ise içme suyundan kullanırım. Bu mevsimde banyo yaptırmak çok doğru olmaz.. vitamin ise iyi bir vitamin haftada 2 gün verilmeli özellikle C vitamini ağırlıklı olarak.. İshali yoksa eger bağrsaklarında bakteriyel bir problem de başlamış olabilir.. onun içinde probiyodik kullanılması en uygunu sürekli her mama verildiğinde katılmalı. Show kuşları diğer ırklara göre çok hassas kuşlardır sürekli bakım ilgi ister. yemesi içmesi Normal mi ? gereksiz yere yanlış tedavi var olan hastalıgı tedavi etme yerine daha kötü edebilir.. kuşunuzu sık sık takip edip iyi gözlem etmek tedavi sürecinin en iyi yoludur..

Kuş kumu kullanıyormusunuz ? Mama haftada bir çok az bu mevsimde 3 defa verilmeli sabah verilip aksam geri alınmalı mamaları sularına gelince kendim 2 günde bir suluklarını ve mamalıklarını her yıkamamda dezenfekte ederek yıkarım sularını ise içme suyundan kullanırım. Bu mevsimde banyo yaptırmak çok doğru olmaz.. vitamin ise iyi bir vitamin haftada 2 gün verilmeli özellikle C vitamini ağırlıklı olarak.. İshali yoksa eger bağrsaklarında bakteriyel bir problem de başlamış olabilir.. onun içinde probiyodik kullanılması en uygunu sürekli her mama verildiğinde katılmalı. Show kuşları diğer ırklara göre çok hassas kuşlardır sürekli bakım ilgi ister. yemesi içmesi Normal mi ? gereksiz yere yanlış tedavi var olan hastalıgı tedavi etme yerine daha kötü edebilir.. kuşunuzu sık sık takip edip iyi gözlem etmek tedavi sürecinin en iyi yoludur..

cevabınız için teşekkürler.
evet kum kullanıyorum. mamayı arttırayım o zaman. içme suyu kullanıyorum ben de. sularına elma sirkesi karıştırıyorum bağırsaklarını rahatlatsın diye. yeme içme normal.
çok sevdikleri için bazen yulaf veriyorum 1-2 tatlı kaşığı. bir sorun olur mu? biraz önce yulaf verdim canlandı erkek, yemi koyar koymaz saldırdı.

yulaf iyidir biraz daha vitaminle takviye etmeye çalış birde banyo kış ortamında iyi olmaz geçmiş olsun

Geri