petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

show jumbo disi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ahmed Demir tarafından 16 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    207
    S.a iyi gunler 3 yasinda show jumbo disi kusumun esi malesef öldü . Kusumun yasi malum uc yasinda yeni bir es almalimiyim yoksa yasindan dolayi uretim icin kullanmamalimiyim kararsizim yardiminizi bekliyorum iyi gunler.

2. Ayhan OTÇUOĞLU

Ayhan OTÇUOĞLU Active Member

Beğenileri:
    140
    Cevap: show jumbo disi

Ahmet Bey,

Kuşunuzun performansını gözlemlemelisiniz. Eğer vücudu ve fonksiyonları üreme emareleri gösteriyor ise bir erkek alın. Bu arada erkek alırken eş beğendirme yapmaya çalışın. Malum pahalı kuşlar üretmek için alıyorsunuz paranız boşa gitmesin.

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    272

Bence hala üretim için kullanılabilir.

4. Fatih Çevik

Beğenileri:
    14

Üretim icin ideal ve tecrübe dolayısıyla aslında en verimli dönemi olacaktır. Kuş geçmişte ve sezon içinde çok yorulmamis ise verimli bi sezon daha geçirebilir.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    207

Yardimini esirgemeyen herkese tek tek tesekkurlerimi sunuyorum suan icin bir ay dinlendirmeyi dusunuyorum dinlendikten sonra uygun istedigi bi es alicam arastiriyorum bir yandanda erkegi alip kafeste yuvalikla bekleticem iki uc haftaya disiyi aticam insallah disi anac masallahi var soyle bi sey var anlastigi erkegi ayirip tekrar yanina atmak olumsuz etkilermi tekrar anlasabilirlermi

6. Fatih Çevik

Beğenileri:
    14

Anlaştığı kusu ayırıp sonra bi araya getirmek sıkıntı olmaz. Yalniz söyle bi durum var. Hazır kuş ile hazır olmayan kuşun beğenme tepkileri farklı olabilir. Eşe hazır kızgın 2 kusu yanyana koyduğunuz zaman 3 5 dk içinde eslesebilir ama hazır olmayan 2 kuş yanyana gelince günlerce birbirleri yokmuş gibi davranabilirler. Es alacağınız zaman bunu da göz önünde bulundurun. Eğer kuşunuz hazır değilse es aramayın. Kusunuz tüyünü falan tamamlayıp eşe hazır hale geldiğinde kızgin erkeklerin yanına atın bakın bakalım hangisi ile anlaşıyor.
    İnşallah istediğiniz sonuçları alırsıniz

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş